Ogłoszenia duszpasterskie – 25 kwietnia 2021r.
4 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Niedziela Dobrego Pasterza zwraca naszą uwagę na troskę o powołania do służby Bożej. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na WSD w Tarnowie.
  W ostatnią niedzielę miesiąca modlimy się również o dobre owoce trwającego V Synodu Diecezjalnego.

 1. Osoby uczestniczące dzisiaj we Mszy św. poprzez transmisję, a będące w stanie łaski uświęcającej i pragnące przyjąć Komunię Św., zapraszamy do kościoła w Jaworkach na godz. 1130, lub do Szlachtowej na godz. 1215.

 2. Mszę Św. w tygodniu są:

 • w Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o 1700 Msza Św. z liturgii niedzielnej.
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicem zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w środę 28 kwietnia o godz. 1700 w Szlachtowej.

 2. W sobotę 1 maja – po Mszy św. w Jaworkach rozpoczną się nabożeństwa majowe.

 3. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 4. Również w niedzielę za tydzień po południu o godz. 1600 w Szlachtowej będzie Msza św. z okazji św. Floriana – patrona Strażaków. Jeśli pogoda pozwoli, będzie ona sprawowana przy Szałasie Papieskim.

 5. Poniedziałek 3 maja Msze Św. będą wg porządku niedzielnego.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Stanisławie i Krzysztofowi Lasyk. O sprzątanie na następną niedzielę proszę rodzinę p. Stanisławy i Józefa Klag. W miarę możliwości proszę przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.
  Dziękuję p. Helenie Symela i Bogdanowi Ferko za uporządkowanie terenu przy Szałasie Papieskim oraz jego uszczelnienie. Nie byłoby to konieczne, gdyby młodzież, która tam przez szczeliny wchodziła pozostawiała po sobie porządek, a tak musieliśmy regularnie wynosić butelki i puszki po alkoholu, z miejsca, które jest przecież poświęcone!

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne. Dla dzieci są nowe numery Małego Gościa oraz Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

Do użytku wewnętrznego!