Ogłoszenia duszpasterskie – 18 kwietnia 2021r. – Jaworki
3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

  1. Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Otwiera ona XIII ogólnopolski tydzień Biblijny i V narodowe Czytanie Pism Świętego.

  2. Osoby uczestniczące dzisiaj we Mszy św. poprzez transmisję, a będące w stanie łaski uświęcającej i pragnące przyjąć Komunię Św., zapraszamy do kościoła w Jaworkach na godz. 1130, lub do Szlachtowej na godz. 1215.

  3. Mszę Św. są w tygodniu:

  • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
  • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o 1700 Msza Św. z liturgii niedzielnej.
  1. W środę 21 kwietnia kandydaci do bierzmowania z kl. 8 przystąpią do sakramentu bierzmowania. Triduum przed bierzmowaniem będzie w sobotę, poniedziałek i wtorek w Jaworkach o godz. 1800.

  2. W piątek 23 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski. Z tej racji w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

  3. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Jest to ostatnia niedziela kwietnia – Niedziela Modlitw za Kierowców, a w naszej diecezji również Niedziela Synodalna.

  4. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Magdalenie i Januszowi Stawańskim z mamą. Na następną niedzielę o podjęcie sprzątania proszę pana Józefa Chrobak. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne.

  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o projekcie rehabilitacji dla osób, które przeszły Covid-19. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Małego Gościa.

Do użytku wewnętrznego!

Ogłoszenie zewnętrzne:

Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna” pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100 Tarnów, tel. 146223331, wt.diecezja.tarnow.pl email: wteol@diecezja.tarnow.pl

Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII
dziekan WTST