Ogłoszenia duszpasterskie – 28 marca 2021r.
VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

  1. Obowiązujące od soboty 27 marca nowe zasady sanitarne dotyczą również uczestniczenia w nabożeństwach w kościołach. Teraz będzie mogła być 1 osoba na 20m2 powierzchni kościoła z zachowaniem odległości 1,5m oraz koniecznością zasłaniania ust i nosa. W kościele w Szlachtowej będzie to limit 15 osób oprócz posługujących. Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zasad. Robi się coraz cieplej i można uczestniczyć w nabożeństwach na zewnątrz kościoła, jak również za pośrednictwem transmisji w telewizji lub internecie. Wszystkie nabożeństwa sprawowane w kościele w Szlachtowej są transmitowane – link jest na stronie parafialnej.

Osoby uczestniczące dzisiaj we Mszy św. poprzez transmisję, a będące w stanie łaski uświęcającej i pragnące przyjąć Komunię Św., zapraszamy do kościoła w Jaworkach na godz. 1130, lub do Szlachtowej na godz. 1215.

  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Szlachtowej o godz. 1500.

  2. Msze Św. w pozostałe dni tygodnia:

  • w Szlachtowej w poniedziałek i środę o godz. 1700;
  • w Jaworkach we wtorek o godz. 1800.
  1. Osoby pragnące skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię Św., proszę o korzystanie przed Mszą Św. od poniedziałku do środy – przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Można też indywidualnie lub rodzinami umówić się na dowolny dzień i godzinę.

  2. Od czwartku rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa będą o tych samych godzinach zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach. Starajmy się w nich jak najliczniej uczestniczyć z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jeśli będzie już osiągnięty limit w kościele, proszę o uczestniczenie na zewnątrz kościoła. W internecie będzie transmisja z kościoła w Szlachtowej. Osoby korzystające z transmisji zachęcam do przyjścia w ciągu dnia w Wielki Piątek na chwilę prywatnej modlitwy w kościele.

Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Adoracja przy Ciemnicy będzie do godz. 2000.

Do adorowania Pana Jezusa w Ciemnicy, w wieczór Wielkiego Czwartku, jak również w Wielki Piątek, proszę o ustawianie się w kolejce z zachowaniem nakazanych odstępów od przedsionka na zewnątrz kościoła i kolejno podchodzić do Ciemnicy, aby nie przekroczyć limitu osób wewnątrz świątyni.

Wielki Piątek – Adoracja przy Ciemnicy rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 1730, a Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po jej zakończeniu zostaną odśpiewane wszystkie części Gorzkich Żali. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 2100. Jest to pierwszy piątek miesiąca – osoby, które praktykują 9 pierwszych piątków, a które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunię Św. wynagradzającą, nie przerywają pierwszych piątków i mogą je kontynuować w kolejne miesiące.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Pamiętajmy w tym dniu o przyozdobieniu przydrożnych krzyży, krzyża misyjnego oraz krzyży w mieszkaniach.

Do adoracji Krzyża i Grobu ustawiajmy się tak samo jak było przy Ciemnicy – w kolejce od przedsionka na zewnątrz.

Adoracja Krzyża będzie dokonywana przez uklęknięcie i pokłon przed Krzyżem – bez całowania i dotykania. Ofiary składane przy adoracji krzyża oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Święcenie pokarmów będzie w Szlachtowej o godz. 900, 1100 i 1300, a w Jaworkach o godz. 1000 i 1200. Na święcenie pokarmów proszę gromadzić się wokół kościoła. Dzieci przynoszą do Grobu skarbonki z jałmużną wielkopostną. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła będzie od godz. 1400 do 1800.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000. Proszę przynieść świece i zgromadzić się przed kościołem.

Ze względu na reżim sanitarny w tym roku nie będzie Procesji Rezurekcyjnej.

Niedziela Zmartwychwstania – Msze św. w Szlachtowej o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030. Komunia św. dla osób korzystających z transmisji Mszy św. będzie w Jaworkach na godz. 1130, lub do Szlachtowej na godz. 1215.

Zmiana tajemnic różańcowych będzie w 2 niedzielę miesiąca.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Karinie i Łukaszowi Bodziuch. O sprzątanie na następną niedzielę proszę 3 rodziny: rodzinę p. Agnieszki Wyrostek, Ireny i Stanisława Wyrostek oraz Anity i Roberta Dulak. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. W miarę możliwości proszę przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik. Dziękuję p. Janowi Kozielec za wykonanie nowej szafy na ornaty w zakrystii.

  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o bólu i cierpieniu w życiu człowieka. Dla dzieci są nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Małego Gościa. Są jeszcze baranki – ofiara jako jałmużna wielkanocna to 6 zł.

Do użytku wewnętrznego!