Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 21 lutego 2021r.
I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Okres Wielkiego Postu zachęca nas do refleksji na jakością swojego życia i odpowiedzi na pytanie: jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Pan Bóg.

 2. Msze Św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800 i w sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. Wszystkie Msze Św. z kościoła w Szlachtowej są transmitowane w internecie.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek

  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
   w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
   w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;
 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1500. Starajmy się tak zaplanować czas, by uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach.

 2. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 3. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie za 2 tygodnie w środę 3 marca.

 4. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Andrzejowi Gąsienica z mamą. Na następną niedzielę proszę o podjęcie sprzątania p. Krystynę i Piotra Ikoniak. Bóg zapłać 1 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. początek rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz nowy Mały Gość.

 6. 2 tygodnie temu informowałem, że w związku ze sprzeciwem właścicieli sąsiadujących dziełek odstępujemy od rozmów w sprawie budowy na Opołcie masztu z przekaźnikami T-Mobile. W ostatnim tytoniu zgłosiła się grupa osób – mieszkańców Jaworek, która popiera ten projekt. Teraz powstała sytuacja, że jakąkolwiek decyzję podejmę – ktoś będzie niezadowolony. Z Radą Parafialną doszliśmy do wniosku, abyście Wy – mieszkańcy zdecydowali czy chcecie, aby prowadzić dalej rozmowy, czy nie. Na stoliku obok prasy jest lista oraz wydrukowana mapka z ewentualną lokalizacją masztu i informacje jakie otrzymałem od przedstawiciela T-Mobile. Proszę, aby osoby popierające projekt złożyły podpis na liście. Od tego ile będzie podpisów, będzie zależało czy wrócimy do tematu, czy nie. Zaznaczam jednak, że to są rozmowy wstępne i nawet jeśli okaże się, że większość mieszkańców go popiera, wcale nie będzie pewne, że dojdzie do podpisania umowy. Popisy można składać przez cały tydzień do przyszłej niedzieli włącznie.

Do użytku wewnętrznego!