Ogłoszenia duszpasterskie – 27 grudnia 2020r.
I Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Trwając w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia dziękujmy Bogu za wszelkie otrzymane łaski w roku minionym i prośmy o potrzebne łaski na wszystkie dni Nowego Roku. Módlmy się za wszystkie Rodziny oraz za pokój na świecie.

 2. Msze Św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek i środę o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 1800 i w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700 zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim.
 1. W liturgii tygodnia:

W czwartek
Zakończenie Starego Roku – Msza Św. z dziękczynną adoracją będzie w Jaworkach o godz. 1430, a w Szlachtowej o godz. 1600.

W piątek
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto obowiązkowe. Msze Św. jak w niedzielę – w Szlachtowej o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030;
Jest to również pierwszy piątek miesiąca stycznia. Gdyby ktoś potrzebował skorzystać z sakramentu pokuty przed I piątkiem – będzie to możliwe w Szlachtowej w środę od 1630, a w Jaworkach we wtorek od 1730.

 1. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu Pasterki:
  – Scholi, Zespołowi Szlachtowianie, wszystkim muzykom, p. Organiście za oprawę muzyczną;
  – panom: Pawłowi Piszczek, Mirosławowi Biel, Andrzejowi Koza za przygotowanie i przeprowadzenie transmisji do internetu;
  – Strażakom za utrzymywanie porządku na parkingu;
  – Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek za wypożyczenie projektora.

 1. Panu Antoniemu Maślance dziękuję za przywiezienie choinek, a za ich ubranie i przygotowanie dekoracji szopki bożonarodzeniowej dziękuję paniom Annie Zabrzeskiej i Zofii Bieniek.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła na święta i ofiarę p. Bożenie i Pawłowi Błażusiak, Jadwidze i Józefowi Różyckim oraz Renacie i Sebastianowi Różyckim – proszę jeszcze o drobną kosmetykę przed Nowy Rokiem. Natomiast o sprzątanie na następną niedzielę proszę: p. Stanisława i Irenę Zaród. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa oraz dodatek specjalny: Litania do Dzieciątka Jezus. Jest to wydanie świąteczno-noworoczne (podwójne) i kosztuje 10 zł. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Ogłoszenie zewnętrzne:
Zarząd OSP w Szlachtowej dziękuje wszystkim mieszkańcom Szlachtowej za wsparcie naszej jednostki przez zakup kalendarzy. Zebrane środki będą wykorzystane na cele statutowe OSP i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Do użytku wewnętrznego!