Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 20 grudnia 2020r.
IV Niedziela Adwentu

 1. Czwarta niedziela Adwentu uświadamia nam, że czas na przygotowanie swoich serc dla Chrystusa przychodzącego do nas w Bożej Dziecinie już się kończy.

 2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie z Nowenną do Dzieciątka Jezus od poniedziałku do środy w Szlachtowej o godz. 1700, a Jaworkach o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami.

 3. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Z powodu covidowych obostrzeń nie ma możliwości zorganizować spowiedzi przed świętami jak w minionych latach. Służymy w konfesjonale codziennie 30 min. przed roratami. Można również umawiać się indywidualnie na inny termin. Jeśli będzie taka potrzeba, będziemy również spowiadać po Mszach Św.

 4. Odwiedziny chorych będą we wtorek od godz. 900 – chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 5. W związku z epidemią koronawirusa, aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – w Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 6. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 7. W poniedziałek w Szlachtowej, a we wtorek w Jaworkach Harcerze przekażą Światełko betlejemskie. Do czwartku rano można będzie zabierać je do domu.

 8. W liturgii tygodnia:

W czwartek

Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty będą w Jaworkach i Szlachtowej o godz. 800.

Po Mszy Św. będzie jeszcze możliwość spowiedzi dla wracających z zagranicy.

Podczas Wieczerzy Wigilijnej pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, życzeniach i połamaniu się opłatkiem.

Pasterka będzie równocześnie w Jaworkach i w Szlachtowej o godz. 2200. Pamiętajmy jednak o obowiązującym reżimie sanitarnym i limicie osób w kościele – 1 osoba na 15m2. W Jaworkach będą włączone głośniki na zewnątrz kościoła.

Ponieważ nie możemy jak w latach poprzednich licznie zgromadzić się w naszych kościołach, chcąc jednak umożliwić wspólne świętowanie tej wyjątkowej nocy, zapraszamy na Pasterkę do Szlachtowej – tam będzie można uczestniczyć w nabożeństwie nie wychodząc z samochodu. Strażacy będą pomagać we właściwym ustawieniu samochodów na parkingu. Na ścianie kościoła będzie wyświetlany obraz ze środka świątyni z odpowiednim nagłośnieniem, aby wszyscy słyszeli. Dzięki takiemu rozwiązaniu w Pasterce w Szlachtowej może uczestniczyć nieograniczona liczba osób. Równocześnie będzie prowadzona transmisja do Internetu.

Na stronie parafialnej znajduje się link, do uzyskania połączenia. Msze Św. z kościoła w Szlachtowej będą transmitowane również w kolejne dni świąteczne i niedziele o godz. 1100.

Ofiary na tace podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

 1. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. jak w niedzielę.

 2. W sobotę Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Św. będą wg porządku niedzielnego. W tym dniu tradycyjnie dokonuje się poświęcenia owsa. Ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Tego dnia tradycyjnie wyruszali kolędnicy misyjni. W tym roku jest to niemożliwe, dlatego po Mszach Św. można będzie na ten cel złożyć ofiary do puszek.

 3. Niedziela za tydzień 27 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. W liturgii zostaje opuszczone wspomnienie św. Jana Ewangelisty, ale po każdej Mszy św. będziemy dokonywać tradycyjnego poświęcenia wina.

 4. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Marii i Ireneuszowi Pietrzyk. Na święta prosimy 2 rodziny: p. Jolantę i Wojciecha Niewiadomy oraz Krystynę i Marka Kwaśnica. Bóg zapłać 4 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. kolejna część adwentowego cyklu „Objawiło się życie” oraz dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie wieczerzy wigilijnej. Za tydzień będzie świąteczno-noworoczne (podwójne) wydanie Gościa Niedzielnego i będzie droższe – 10 zł. Dla dzieci jest nowy Mały Gość ze stajenką bożonarodzeniową do samodzielnego ułożenia oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Do użytku wewnętrznego!