Ogłoszenia duszpasterskie – 6 grudnia 2020r.
II niedziela Adwentu

 1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Chrystusa. Modlimy się, aby nasza codzienność i dobra materialne nie przesłoniły nam celu do którego zdążamy – zjednoczenia z Bogiem.

 2. Dzisiaj wspieramy ofiarami do puszek Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Zapraszamy na Msze Św. roratnie od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700,
  a Jaworkach o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 4. 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w Jaworkach o godz. 1200 będzie Godzina Miłosierdzia, nabożeństwo poprowadzi schola. W tym, dniu ks. Marian obchodzi imieniny – obejmijmy go modlitewną pamięcią.
 5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Z powodu covidowych obostrzeń nie będzie możliwości zorganizować spowiedzi przed świętami jak w minionych latach. Służymy w konfesjonale codziennie 30 min. przed roratami. Można również umawiać się indywidualnie na inny termin.

 6. W związku z epidemią koronawirusa, aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – w Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 7. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła II, Sielska i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 3. Obok stolika z prasą są świece wigilijne. Sugerowana ofiara to 6 zł.

 4. Bóg zapłać grupom adoracyjnym za prowadzenie pierwszopiątkowej adoracji. Dziękuję również naszym scholom za cotygodniowe podtrzymywanie śpiewu na niedzielnych Mszach bez organisty.

 5. W środę 16 grudnia zapraszam na spotkanie Radę Parafialną – o godz. 1900 na plebani.

 6. Za tydzień składka na cele gospodarcze w parafii.

 7. Za sprzątanie kościoła i ofiarę dziękuję p. Marii i Marianowi Dyda. Za tydzień proszę p. Annę i Wiktora Dyda. Bóg zapłać 5 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 8. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii przekazywane na konto bankowe.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. druga część adwentowego cyklu „Objawiło się życie” oraz artykuł argumentujący niepodważalność świętości Jana Pawła II. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Do użytku wewnętrznego!