Ogłoszenia duszpasterskie – 29 listopada 2020r.
I niedziela Adwentu

 1. Na dzisiejszą I niedzielę Adwentu Bp Ordynariusz Andrzej Jeż wystosował List Pasterski do wszystkich diecezjach. Można go przeczytać korzystając z poniższego linku:
  https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/8199-list-pasterski-biskupa-tarnowskiego-na-i-niedziele-adwentu

 2. Adwent, który dzisiaj rozpoczynamy nie tylko przygotowuje nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, ale również przypomina o oczekiwaniu na powtórne przyjście Chrystusa. To od nas zależy, czy przez modlitwę, uczestniczenie w sakramentach, a także wypełnianie dobrych uczynków, trwanie w trzeźwości i umiarkowaniu będziemy z pokojem i tęsknotą w sercu czekać na ostateczne przyjście Jezusa. Dzisiaj również kolejna niedziela synodalna – modlimy się w intencji całej naszej diecezji.
 3. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700,
  a Jaworkach o godz. 1800. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700 z nabożeństwem pierwszosobotnim.

 4. 1 grudnia – pierwszy wtorek miesiąca – na zakończenie rorat będzie nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w środę i czwartek 30 min. przed Roratami. Rodziców prosimy o szczególne zdopingowanie i dopilnowanie Kandydatów doi bierzmowania z kl. VII i VIII.  Składka pierwszopiątkowa przeznaczona jest na misje.

 6. W pierwszy piątek 30 min. przed Mszą św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do NSPJ.

 7. W następną niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 8. W związku z epidemią koronawirusa, aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy Św. W Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 9. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. Od dzisiaj u Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 3. Za sprzątanie kościoła i ofiarę dziękuję p. Stanisławie i Henrykowi Garbela. Za tydzień proszę p. Marię i Mariana Dyda. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 4. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii przekazywane na konto bankowe.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. początek adwentowego cyklu „Objawiło się życie” oraz kalendarz ścienny na 2021 rok. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Do użytku wewnętrznego!