Ogłoszenia duszpasterskie – 22 listopada 2020r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata jest okazją do refleksji jakie miejsce w naszym życiu zajmuje Chrystus? Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny.

 2. Przez cały listopad w dni powszednie 30 min. przed Mszą Św. odmawiamy różaniec z wypominkami.
 3. Przypominamy, że decyzją penitencjarii apostolskiej w tym roku przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny.
 4. W związku z epidemią koronawirusa, aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy Św. W Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 5. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę:

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich naszego Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża. Obejmijmy Jego posługę naszą modlitewną pamięcią.

 2. Za tydzień I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny, którego program duszpasterski zawiera się w haśle: Zgromadzeni na świętej wieczerzy.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Zofii Florek z synem. Za tydzień o podjęcie sprzątania proszę p. Stanisławę i Henryka Garbela. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. Ponawiam prośbę, aby miarę możliwości przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 4. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto bankowe na utrzymanie parafii.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o tym jak pobożnie przeżyć Mszę Św. w telewizji. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek. W zakrystii są Kalendarze Rolników – 25zł.

 6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Julian Niewiadomy, zam. Jaworki, ul. Czarna Woda. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Do użytku wewnętrznego!