Ogłoszenia duszpasterskie
30 Niedziela Zwykła – Niedziela Synodalna
Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 25 października 2020r.

 1. Kolejna niedziela synodalna przypomina nam o potrzebie modlitwy za całą wspólnotę parafialną oraz indywidualnego zaangażowania się w życie parafii. Obejmujemy modlitewną pamięcią wszystkich budowniczych naszego kościoła w rocznicę jego poświęcenia.

 2. W związku z nowymi obostrzeniami epidemiologicznymi wszyscy wierni Diecezji Tarnowskiej ponownie otrzymali dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Św. w kościele do odwołania. Należy korzystać z telewizyjnej, radiowej lub internetowej transmisji Mszy Św.

 3. W naszych świątyniach oprócz osób posługujących może przebywać: w Szlachtowej – 44 osoby (307,52m2), a w Jaworkach 65 osób (458,4m2). Należy mieć zasłonięte usta i nos. Poza kościołem obowiązują zasady poruszania się w przestrzeni publicznej.

 4. Aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy Św.
  – w Szlachtowej w niedziele i święta Msze Św. są o godz. 7
  00, 900 i 1100;
  – w Jaworkach o godz. 9
  00 i 1030.

 5. Dla usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • w Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze Św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. W tygodniu Msze Święte  z modlitwą różańcową w naszej parafii są:
  w Szlachtowej od poniedziałku do piątku o godz. 1700;
  w Jaworkach od poniedziałku do piątku o godz. 1800 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza Św. z liturgią niedzielną z ostatnim październikowym nabożeństwem różańcowym;

 1. W liturgii tygodnia:

 • Środa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem;
 1. W Niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Uporządkujmy groby naszych bliskich, ale starajmy się to zrobić tak, by jak najmniej śmieci wrzucać do kontenerów i w ten sposób pomóc w obniżeniu rachunków jakie parafia płaci za wywóz śmieci. Bóg zapłać tym kilku osobom, które odpowiedziały na apel i przyniosły worki z naklejkami na szkło, plastik i śmieci zmieszane. Proszę o powywożenie pozostałości nagrobków po różnych remontach, oraz krzyży które są porzucone przy ogrodzeniu.

 2. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbyć się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Także od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny, zaś w pozostałe dni listopada – odpust cząstkowy.

 3. W związku z istniejącymi obostrzeniami epidemiologicznymi, zgodnie z wytycznymi Episkopatu Polski zachęcamy do odwiedzania grobów w różne dni – odpust można zyskać w ciągu całego tygodnia Oktawy Modlitw za zmarłych.

W dniu Wszystkich Świętych Msze św. będą w Szlachtowej:
– rano o godz. 700, 900 i 1100 w kościele i dla tych osób oraz korzystających z dyspensy nabożeństwo na Cmentarzu będzie  o godz. 1030;
– o godz. 1400 Msza Św. ze składką na Cmentarzu –  i po niej nabożeństwo.

W Jaworkach Msze Św. będą godz. 900 i 1030. Nabożeństwo na Cmentarzu będzie o godz. 1000, aby mogli w nim wziąć udział uczestniczący w pierwszej i drugiej Mszy Św., jak i korzystający z dyspensy.

W poniedziałek – Dzień Zaduszny.

W oktawie modlitw za zmarłych Msze Św. będą codziennie w Szlachtowej o godz. 1700 i w Jaworkach o godz. 1800, a w pozostałe dni listopada co drugi dzień, tak jak w ciągu roku.

Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec z wypominkami listopadowymi 30 min przed Mszą Św. Wypominki roczne, będą w niedziele 15 minut przed każdą Eucharystią.

Pierwszego listopada przed i po nabożeństwach na Cmentarzach będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 1. Możliwość spowiedzi będzie od poniedziałku do piątku 30 min. przed Mszą Św.

 2. We wtorek 27 października o godz. 18.00 w kościele w Szlachtowej będzie egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów kl. 8 naszej SP. Mimo obecnych nowych obostrzeń społecznych doszliśmy z ks. Dziekanem do wniosku, że skoro dzieci już się przygotowały, to nie będziemy nic przekładać i egzamin odbędzie się zgodnie z planem, żeby mieć to już za sobą.

W e-dzienniku pojawiła się nowa rubryczka w ocenach z Religii o nazwie „Egzamin”, gdzie znak + (plus) oznacza, że wszystko jest pozaliczane i dziecko może do egzaminu przystąpić, natomiast znak – (minus), że jeszcze na egzamin dziecko nie jest gotowe.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Bernardowi i Annie Behr. Za tydzień proszę rodzinę p. Marii i Tadeusza Konopka. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. czy istnienie innych religii jest zgodne w wolą Boga. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek. W zakrystii są już Kalendarze Rolników – 25zł.

 3. Na stoliku z prasą są kartki do wypisywania zmarłych na wypominki.

Do użytku wewnętrznego!