Ogłoszenia duszpasterskie
26 Niedziela Zwykła – 27 września 2020r.

 1. Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych – obejmijmy takie osoby i ich rodziny swoimi modlitwami. Dziś również Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – módlmy się o pokój na świecie, aby nie było osób, które muszą uciekać ze swojej Ojczyzny. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc ofiarom pożaru w obozie uchodźców na wyspie Lesbos.

W Dniu Modlitw o Trzeźwość – polecajmy Bogu wszystkich uzależnionych od alkoholu i różnych używek, prosząc dla nich o łaskę wyzwolenia z nałogu.

 1. Msze święte w naszej parafii są:
  w Szlachtowej w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 1800;
  w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1900 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim;

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

 1. W liturgii tygodnia:

 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. W środę podczas Mszy św. o godz. 1800 będzie spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.

 2. Chłopców z kl. 4 i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt w zakrystii.

 3. Od czwartku rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu jeszcze według letniego porządku nabożeństw, a więc w Szlachtowej po Mszy św. o godz. 1800, a w Jaworkach po Mszy św. o godz. 1900. Zachęcamy do udziału – szczególnie dzieci.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 SP.

 5. Za tydzień pierwsza niedziela października – zmiana tajemnic różańcowych.

 6. Ponawiam informację o decyzji Rady Parafialnej, aby kolejka do sprzątania nie szła jak do tej pory, tak trochę samoistnie, lecz żeby w ogłoszeniach wyczytywać kolejną rodzinę – tak jak to czynimy od ponad roku w Jaworkach. Gdyby komuś nie odpowiadał wyznaczony termin, zawsze istnieje możliwość zamiany z sąsiadem – kwestia tylko wzajemnego porozumienia się. Jeżeli jakaś rodzina nie chce włączać się w tę wspólną troskę o naszą świątynie, to proszę o taką informację do kancelarii parafialnej, i wtedy taką rodzinę będziemy pomijać w wyczytywaniu, podobnie jak pomijane będą rodziny deklarujące się jako niewierzący, niepraktykujący, czy od lat nieobecni w czasie wizyty duszpasterskiej. Z zrozumiałych względów osoby w podeszłym wieku również nie będą wyczytywane do sprzątania.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Józefie i Janowi Konopka. Za tydzień o podjęcie sprzątania proszę rodzinę p. Anity i Daniela Malinowskich.

 8. Dziękuje p. Janowi Gomułka za ofiarowanie oleju do konserwacji dachu Szałasu Papieskiego.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o powiększającej się na świecie grupie bezwyznaniowców. Dla dzieci jest Mały Gość z plakatem i modlitwą „Pod Twoją obronę”, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Ogłoszenia zewnętrzne:
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu informuje o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych ze znieczuleniem. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Do użytku wewnętrznego!