Ogłoszenia duszpasterskie
25 Niedziela Zwykła – 20 września 2020r.

 1. Dzisiejszy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu skłania nas do refleksji nad prawem do wolności słowa, ale też i odpowiedzialności za przekazywane informacje.

 2. Msze święte w naszej parafii są:
  w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1900 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną;

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

 1. W liturgii tygodnia:

 • Poniedziałek – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • Środawspomnienie św. O. Pio z PietrelcinyNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Odpowiadając na apel papieża Franciszka dzisiaj wychodząc z kościoła można złożyć ofiary do puszek na Ziemię Świętą, które zwyczajowo były składane w Wielki Piątek przy Adoracji Krzyża, ale przez koronawirusa w tym roku nie było to możliwe.

 2. Ostatnia niedziela września jest Dniem Modlitw o Trzeźwość – w tym dniu jest Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. Równocześnie będzie to niedziela synodalna.

 3. W środę za półtorej tygodnia podczas Mszy św. o godz. 1800 będzie spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.

 4. Chłopców z kl. 4 i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o kontakt w zakrystii.

 5. W minionym tygodniu udało się wymienić dach na Szałasie Papieskim. Bóg zapłać za tę pracę panom: Jackowi Salamon, Stanisławowi Majerczakowi, Sylwestrowi Redel, Bogdanowi Ferko, którzy pracowali przy tym przez 3 dni, a także Romanowi Maślanka i Janowi Szczepaniak. Jeszcze raz dziękuję p. Antoniemu Maślanka za ofiarowane deski.

 6. W związku z sugestiami Was – Parafian, aby usprawnić system sprzątania kościoła, aby wszyscy czujący się członkami wspólnoty parafialnej bardziej sprawiedliwie podejmowali to zadanie, Rada Parafialna na środowym spotkaniu podjęła decyzję, aby kolejka nie szła jak do tej pory tak trochę samoistnie, lecz żeby w ogłoszeniach wyczytywać kolejną rodzinę – tak jak to czynimy od ponad roku w Jaworkach. W ten sposób unikniemy sytuacji, że z jednego domu przychodzi kilka rodzin – oczywiście pomagać sobie zawsze można. Gdyby komuś nie odpowiadał wyznaczony termin, zawsze istnieje możliwość zamiany z sąsiadem – kwestia tylko wzajemnego porozumienia się. Jeżeli jakaś rodzina nie chce włączać się w tę wspólną troskę o naszą świątynie, to proszę o taką informację do kancelarii parafialnej, i wtedy taką rodzinę będziemy pomijać w wyczytywaniu, podobnie jak pomijane będą rodziny deklarujące się jako niewierzący, niepraktykujący czy od lat nieobecni w czasie wizyty duszpasterskiej. Z zrozumiałych względów osoby w podeszłym wieku również nie będą wyczytywane do sprzątania.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Julicie i Łukaszowi Gołdyn. Za tydzień o podjęcie sprzątania proszę rodzinę p. Józefy i Jana Konopka.

 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o mediach społecznościowych, które jak fala powodziowa, niosą ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Dla dzieci jest Mały Gość z naklejkami na zeszyty na nowy rok szkolny, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Do użytku wewnętrznego!