Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
18 Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020r.

 1. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Starajmy się wykorzystać ten czas na pracę nad sobą, zwłaszcza jeśli zauważamy, że ulegamy jakimś zniewoleniom: czy to korzystania z różnych używek, czy też uzależnienia od telewizji, Internetu itp.

 2. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek o godz. 700 oraz w czwartek i piątek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 1. W liturgii tygodnia:

 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • Czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. Od południa 1 sierpnia (sobota) do północy 2 sierpnia (niedziela) można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie lub za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnienie pozostałych warunków zyskiwania odpustów, które mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia (np. przy okazji spowiedzi pierwszopiątkowej).

 2. Dzisiaj przy naszym kościele jest zbiórka do puszek prowadzona przez Członków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy. Jej celem jest pozyskanie pieniędzy na dalszą budowę budynku mieszkalno-usługowego dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej.

 3. Po Mszy św. z racji pierwszej niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830. W piątek 30 min przed Mszą św. w czasie adoracji najświętszego Sakramentu. Proszę rodziców o przypomnienie o spowiedzi swoim dzieciom i młodzieży i zachęcenie do skorzystania z łaski sakramentalnej.

 5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze w parafii.

 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Marzenie i Maciejowi Ondycz. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania rodzinę p. Rozalii i Eugeniusza Gąsienica. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o kościelnym stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.