Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
15 Niedziela Zwykła – 12 lipca 2020r.

 1. Wakacyjny czas sprzyja refleksji nad sensem i istotą naszego życia. Pamiętajmy, że Bóg nieustannie zasiewa w naszych sercach ziarno Swojego Słowo. Od nas tylko zależy, jaki wyda owoc.

 2. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek o godz. 700 i w czwartek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 1. W liturgii tygodnia:

 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. W tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa „19” idzie tylko jeden dzień – 22 sierpnia. Potem każdy może pojechać na wejście pielgrzymki. Co ważne: zapisy do grupy są WYŁĄCZNIE drogą ONLINE od 5 do 15 lipca. Formularz i informacje są na stronie facebooka grupy 19, podanej na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 2. Składka za tydzień będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii. Bardzo proszę o utrzymywanie porządku na naszym cmentarzu. W wielu miejscach pomiędzy grobami i koło ogrodzenia jest już wysoka trawa. Nasze cmentarze funkcjonują w formie bez opłat za miejsce pochówku, stąd też obowiązek troski o czystość i estetykę całego cmentarza spoczywa na osobach opiekujących się poszczególnym grobami.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie p. Urszuli i Piotra Dulak z mamą. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania rodzinę p. Krystyny i Władysława Gąsienica. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o tym, że 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa – dzisiaj Kościół w Polsce chce uczynić to samo, a także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. – sanktuarium w Charłupi. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.