Ogłoszenia duszpasterskie
13 Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020r.

 1. Kończy się miesiąc czerwiec, który przypominał nam o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa i zachęcał, byśmy nieustannie temu Bożemu Sercu zawierzali siebie i swoje życie. Niech czas rozpoczętych przez dzieci i młodzież wakacji i dla wielu z nas urlopów, będzie nie tylko chwilą odpoczynku i relaksu, ale również czasem duchowego ubogacania się.

 2. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela, Patrona naszego kościoła filialnego w Jaworkach. Serdecznie dziękuję ks. Janowi Ligęza, kapłanowi diecezji św. Augustyna na Florydzie w USA za głoszone dzisiaj Słowo Boże oraz przewodniczenie sumie odpustowej.

 3. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 1. W liturgii tygodnia:

 • PoniedziałekUroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą w Szlachtowej o godz. 800 i 1800, a w Jaworkach o godz. 1000. Składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego – tzw. świętopietrze;
 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy; Spotkanie Dzieci z kl. 3 przed I komunią;
 • Piątek pierwszy piątek miesiąca; Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830.
 1. W najbliższą sobotę o godz. 1000 Dzieci z kl. 3 przystąpią do pierwszej spowiedzi św., zaś w niedziele o godz. 1100 pierwszy raz przyjmą Komunię św.

Bardzo proszę o uszanowanie zarezerwowanych miejsc dla dzieci i ich rodziców i chrzestnych. Będzie przygotowane więcej ławek na placu kościelnym.

 1. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Monice i Lucjanowi Pietrzak. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o tym, że czas pandemii nie był stracony dla duchowości, a także rozpoczęcie cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.