Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020r.
Odpust ku czci Matki Bożej Pośredniczki Łask

 1. Dzień dzisiejszy jest w naszej parafii dniem Odpustu, ku czci Matki Bożej Pośredniczki Łask. Witamy w naszej wspólnocie ks. dra Tomasza Atłasa – Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, który głosi do nas Słowo Boże i przewodniczy Sumie odpustowej.

 2. Równocześnie dzisiaj w liturgii przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Dzisiaj do północy można zyskać odpust zupełny za śpiew lub recytacje w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Od poniedziałku będzie w liturgii Okres Zwykły.

 3. W związku z odwołaniem przez Ks. Bpa Ordynariusza dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. wracamy do normalnego porządku sprawowania liturgii. Czyli za tydzień w niedzielę w Szlachtowej Msza św. będzie o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900.

 4. Msze święte w naszej parafii w tym tygodniu będą:

– w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
– w Jaworkach w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 1900;
– w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim.

 1. W liturgii tygodnia:

 • Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła;
 • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 1. Po przerwie związanej z koronawirusem wracamy do sprawowania Nabożeństwa do Archanioła Michała. Będzie ono na zakończenie Mszy św. w Szlachtowej w poniedziałek, a w Jaworkach we wtorek.

 2. Dzieci z kl. 3 wraz z rodzicem zapraszamy na Mszę św. i później katechezę w środę na godz. 1800 do Szlachtowej.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – ofiarami na tacę wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Okazja do spowiedzi będzie:

– dla Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 we wtorek od godz. 1830 w Jaworkach, a później wspólna Msza św. i spotkanie. Proszę również o obecność rodzica;
– w Szlachtowej w środę od godz. 1730;
– w Jaworkach w czwartek od godz. 1830.

 1. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to ostatni dzień na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Ponieważ w tym roku nie mieliśmy możliwości organizacji spowiedzi wielkopostnej przed świętami i może jest wiele osób, które jeszcze nie wypełniły w tym roku obowiązku Komunii św. wielkanocnej, a czas na to kończy się w przyszłą niedzielę, dlatego też w pierwszy piątek czerwca po Mszy św. wieczornej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą po Mszy św. poprowadzi Grupa Adoracyjna, a od godz. 20 nasza schola. W czasie tej Adoracji będzie możliwość spowiedzi i Komunii św. Adoracja zakończy się błogosławieństwem o godz. 2100.

 3. W sobotę w Krościenku o godz. 1600 dwóch naszych ministrantów (po 1 z Jaworek i Szlachtowej) otrzyma błogosławieństwo lektorskie. Obejmijmy ich i ich rodziny modlitewną pamięcią.

 4. W gablocie ogłoszeń znajduje się plakat z informacją na temat Dni Otwartych organizowanych przez Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Stanisławie i Janowi Struszczyk z dziećmi. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o owocach Ducha Świętego, a także jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci. Dla dzieci jest Mały Gość, Promyczek Dobra i Mały Promyczek.