Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
6 Niedziela Wielkanocna – 17 maja 2020 r.

 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są od poniedziałku do piątku:
  – w Szlachtowej o godz. 18
  00 Msza św. i po niej majówka;
  – w Jaworkach o godz. 1900 Msza św. i po niej majówka;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.

 1. W związku z trwającą epidemią koronawirusa nadal wszyscy wierni Diecezji Tarnowskiej otrzymują dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Św. do odwołania.

 2. Zgodnie ze zmienionymi przepisami państwowymi od dzisiaj w świątyni oprócz osób posługujących może przebywać w kościele w Szlachtowej – 30 osób (307,52m2), a w Jaworkach 45 osób (458,4m2). Należy mieć zasłonięte usta i nos.

 3. Aby umożliwić udział w nabożeństwach jak największej liczbie osób – na czas trwania ograniczeń – zmieniamy ilość Mszy św. w niedziele i święta. W Szlachtowej Msze św. są o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 4. Msze św. z włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym są w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 5. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II – o godz. 12 w Szlachtowej zabrzmią dzwony kościelne oraz syrena strażacka i zostanie złożona wiązanka kwiatów pod pomnikiem św. Papieża na placu Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Ze względu na zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób w wydarzeniu tym wezmą udział tylko: Pani Dyrektor Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców i ks. Proboszcz. Natomiast w Jaworkach o godz. 2000 przy krzyżu na Opołcie zostanie zapalona watra i odśpiewana Barka oraz Apel Jasnogórski.
 1. Od dzisiaj do środy przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym i po modlitwach o urodzaje ze śpiewem Litanii Loretańskiej wejdziemy do kościoła.

 2. Schola zaprasza na majówkę – dzisiaj o godz. 1700 przy kapliczce na Kozieńcu.

 3. Za tydzień zapraszam na godz. 1600 na majówkę przy Szałasie Papieskim.

 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Antoninie i Zbigniewowi Dziurnym. O sprzątanie za tydzień proszę p. Ewa i Jacka Stopka. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski i 1 rodzinie za worki na śmieci cmentarne.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej narodzin przyszłego Papieża. Dla dzieci jest nowy nr Małego Gościa, Promyczek Dobra, Mały Promyczek oraz dla młodzieży Miłujcie się.