Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2020r.

Uroczystość Bożego Miłosierdzia

 1. Dzisiejsza Uroczystość Bożego Miłosierdzia przypomina nam, że dzięki zbawczej ofierze Chrystusa wszyscy znów mają dostęp do Domu Ojca. Od nas tylko zależy czy powierzymy się Bożemu Miłosierdziu.

 2. Mszę św. są w naszej parafii są:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 oraz w sobotę o godz. 1700 Msza z liturgią niedzielną.
 1. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha – głównego Patrona Polski.

 2. Za tydzień Niedziela Biblijna.

 3. W związku z trwającą epidemią koronawirusa nadal wszyscy wierni Diecezji Tarnowskiej otrzymują dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Św. do odwołania.

 4. Od 20 kwietnia zmieniają się zasady dotyczące uczestniczenia wiernych w nabożeństwach. W świątyni oprócz osób posługujących może przebywać 1 osoba na 15m2. W kościele w Szlachtowej będzie mogło uczestniczyć 20 osób (307,52m2), a w Jaworkach 30 osób (458,4m2). Należy mieć zasłonięte usta i nos. Poza kościołem obowiązują zasady poruszania się w przestrzeni publicznej, a więc zakryte usta i nos, odległość min. 2 metry, dzieci poniżej 13 roku życia tylko pod opieką osoby dorosłej.

 5. Jest to wciąż niewielka liczba osób, które mogą wejść do kościoła. Aby zachować nakazany przepisami limit do świątyni nadal będzie można wchodzić przez zakrystię. W pierwszej kolejności dajmy tę możliwość osobom starszym i związanym z zamówioną intencją.

 6. Mimo, że obowiązuje dyspensa Ks. Bpa Ordynariusza od udziału w niedzielnej Mszy św., są jednak osoby które pragną być na Eucharystii. Aby umożliwić to jak największej liczbie osób, od przyszłej niedzieli (26 kwietnia) – na czas trwania ograniczeń – stwarzamy dodatkową możliwość przez zmianę ilości Mszy św. Nie będziemy koncelebrować, lecz sprawować liturgię pojedynczo, dzięki temu w Szlachtowej będą mogły być w niedziele Msze św. o godz. 700, 900 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900 i 1030.

 7. Dla pewnego usprawnienia i łatwiejszego zachowania limitu osób sugerujemy podział ulicami:

 • w Szlachtowej na godz. 700 – mieszkańcy ul. Jana Pawła i Kąty, na 900 – mieszkańcy ul. Słona Młaka, Lipowa i Wspólna, na godz. 1100 – mieszkańcy ul. Cieśliska, Łemkowska i Berech.
 • W Jaworkach – w sobotę dowolnie, w niedzielę na godz. 900 mieszkańcy ul. Czarna Woda, a na godz. 1030 – mieszkańcy ul. Biała Woda, Zaskalskie i Pod Homolami.
 1. Msze św. z udziałem Organisty i włączonym pełnym nagłośnieniem zewnętrznym będą w Jaworkach o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1100.

 2. Dziękuję osobom, które rozumiejąc, że obecna sytuacja epidemiczna i dla parafii jest trudnym czasem do przetrwania – złożyły indywidualne ofiary, a także 4 rodzinom które ofiary złożyły bezpośrednio na konto bankowe parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

 3. Kontakt z ks. Proboszczem – tel. 602 304 185