Ogłoszenia duszpasterskie
2 Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020r. – Jaworki

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu otaczamy naszą modlitwą i wspieramy ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy głoszą Ewangelię, zdobywając świat dla Chrystusa. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z tymi, których Pan powołał na misyjne drogi. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Dzisiaj również Dzień Kobiet – otaczajmy je życzliwością i wdzięczną modlitwą nie tylko w dniu ich święta.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w naszej parafii są:

 • w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900;
 • w Szlachtowej o godz. 1500.

Starajmy się tak zaplanować czas, by uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach. Apeluje do rodziców o zdopingowanie swoich dzieci do udziału w tych nabożeństwach.

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z kl. 3 SP wraz z rodzicem zapraszam w środę na Mszę św. o godz. 1700 do kościoła w Szlachtowej.

 2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 wraz z rodzicem zapraszam na kolejne spotkanie do Jaworek w piątek na godz. 1730. W czasie Drogi Krzyżowej będzie obrzęd błogosławieństwa krzyżyków.

 3. Spotkanie Rady Parafialnej będzie za 2 tyg. w środę 25 marca o godz. 1900 na plebani.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Annie i Grzegorzowi Szpek. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania p. Stanisławę i Stanisława Szpek. Dziękuję 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 5. Przez 3 kolejne niedziele od przyszłej włącznie będzie można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary będą zbierane zarówno po Mszach św. jak i Gorzkich Żalach.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a w nim m.in. rozmowa z uwolnioną po 10 latach Asią Bibi. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

Ogłoszenia zewnętrzne:

 • Dyrekcja SP w Szlachtowej informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego oraz do 1 kl. o profilu językowym (4h j. ang. w tygodniu) z zajęciami logopedycznymi i muzykoterapią. Zapisy do 27 marca.

 • Zarząd OSP w Jaworkach zaprasza druhów na zebranie sprawozdawcze 8 marca o godz. 1015 w Remizie.

 • Nadleśnictwo Krościenko przypomina o zakazie wypalania traw. Konsekwencje to nie tylko szkody dla przyrody, ale również ryzyko mandatu a nawet utraty dopłat bezpośrednich dla rolników.