Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
1 Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020r.

 1. Trwając w wielkopostnej zadumie starajmy się podejmować wysiłki w celu umocnienia swojej wiary i odwracania się od grzechu.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim.
 1. W poniedziałek w Szlachtowej, a we wtorek w Jaworkach będzie na zakończenie Mszy św. nabożeństwo do św. Archanioła Michała z prośbą o pomoc w walce z pokusami szatana i zniewoleniami.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1630, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1730. Proszę rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży, zwłaszcza kandydatom do bierzmowania o spowiedzi św. pierwszopiatkowej.

 3. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
w Jaworkach Droga Krzyżowa o 1730 i później Msza św.;

 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w naszej parafii są:

 • w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900;
 • w Szlachtowej o godz. 1500.

Starajmy się tak zaplanować czas, by uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach. Apeluje do rodziców o zdopingowanie swoich dzieci do udziału w tych nabożeństwach.

 1. Uczniów kl. 7 SP wraz z rodzicem zapraszam w środę po Mszy św. (godz. 1745) do kościoła w Szlachtowej na spotkanie – katechezę powtórkową.

 2. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Zaś ofiary na tacę, jak w każdą 2 niedzielę przeznaczone są na cele gospodarcze. Otrzymaliśmy informację o przyznaniu dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na wykonanie remontu części ogrodzenia kościoła w Jaworkach. Czekamy na rozstrzygnięcie w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków, gdzie mamy złożone 2 wnioski: o dokończenie rekonstrukcji ołtarza bocznego w Szlachtowej oraz o ogrodzenie kościoła w Jaworkach.

 3. Za 5 tygodni Niedziela Palmowa. Już teraz pomyślmy nad przygotowaniem pięknych palm. Tradycyjnie będzie konkurs z nagrodami ufundowanymi przez parafię – palmy będą oceniane w 3 kategoriach: najwyższa, najpiękniej udekorowana i najbardziej regionalna.

 4. Spotkanie Rady Parafialnej będzie za 3 tyg. w środę 18 marca o godz. 1900 na plebani.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Annie i Piotrowi Szołtysik. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania p. Annę i Grzegorza Szpek. Dziękuję 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a w nim m.in. początek rekolekcji wielkopostnych z ks. kard. Stefanem Wyszyńskim. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

Ogłoszenia zewnętrzne:

 • Dyrekcja SP w Szlachtowej informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego oraz do 1 kl. o profilu językowym (4h j. ang. w tygodniu) z zajęciami logopedycznymi i muzykoterapią. Zapisy do 27 marca.

 • Zarząd OSP w Jaworkach zaprasza druhów na zebranie sprawozdawcze 8 marca o godz. 1015 w Remizie.

 • W gablocie ogłoszeń znajduje się informacja o możliwości uzyskania pomocy lekarskiej w Środowiskowym Centrum Pomocy Psychicznej dla Dorosłych w Nowym Targu