XVI Koncert Kolęd i Pastorałek –
19 stycznia 2020r.

W roku Św. Jana Pawła II oraz 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, uczniowie naszej szkoły, której Patronem jest Św. Jan Paweł II, przygotowali tegoroczny koncert pod hasłem: ,,Objawiła się miłość Boża do nas”. Podczas koncertu można było wysłuchać fragmentów homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej podczas Pasterki celebrowanej w Bazylice Św. Piotra 25 XII 1997r. Rozważane słowa przeplatane były krótkimi scenkami bożonarodzeniowymi. Dzieci wcieliły się w rolę aniołków, pastuszków, Józefa, Maryi, dzieci z różnych kontynentów, Trzech Króli oraz tworzyły piękny chór. W kościołach w Jaworkach i Szlachtowej rozbrzmiewały tradycyjne kolędy oraz współczesne pastorałki, przy akompaniamencie m.in. dzwonków chromatycznych. W czasie koncertu wszyscy zgromadzeni mogli zaśpiewać wraz z Janem Pawłem II kolędę ,,Oj, Maluśki, Maluśki ”. Na zakończenie w podziękowaniu za obecność, dzieci wręczyły pamiątkowe kartki, wykonane z własnych rysunków. Koncert dedykowany był wszystkim babciom i dziadkom w związku ze zbliżającym się ich świętem w podziękowaniu za miłość, cierpliwość i codzienne oddanie.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Dziedzinie- Wiwer, za obecność na naszych koncertach i ciepłe słowa. Dziękujemy rodzicom pomagającym w przygotowaniu strojów dla dzieci i organizacji koncertu.
Dziękujemy za obecność Wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły! 🤗😊

(Tekst i zdjęcia Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej)