Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
2 Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypomina nam, że możemy naśladować Maryję w zawierzeniu swojego życia Bogu oraz prosić Ją o pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa. Dzisiaj jest również dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 2. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. To GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 1200. Powiedziała o niej sama Maryja w objawieniu 8 grudnia 1947 r. w Montichiari. Schola zaprasza do wspólnej modlitwy.

 3. W liturgii tygodnia:

W piątek:

 • Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 1. Msze św. roratnie będą od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700,
  a Jaworkach o godz. 18
  00. Prosimy, aby dzieci na roraty przychodziły z lampionami. W sobotę w Jaworkach Msza Św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 2. Proszę Rodziców o zdopingowanie dzieci i młodzież do przychodzenia na Roraty. W ostatni pierwszy piątek prawie nie było młodzieży, a przecież dla uczniów kl. 7 i 8 jest to jeden z elementów przygotowania do bierzmowania. Fakt, że tak mało dzieci i młodzieży przychodzi jest winą niedopilnowania przez rodziców.

 3. Dzisiaj DSM organizuje Kiermasz Świąteczny. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na uzupełnienie strojów i znaczków sprawnościowych.

 4. Za tydzień będzie druga edycja Kiermaszu Świątecznego. DSM tak jak dzisiaj będzie oferować swoje stroiki na własne cele statutowe, ale będą również uczniowie naszej Szkoły Podstawowej ze Szlachtowej wraz z rodzicami – oni zaoferują ozdoby świąteczne i ciasta – dochód przeznaczają za wyjazd dzieci na Zieloną Szkołę.

 5. Spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. będzie we wtorek podczas rorat o godz. 1700 w Szlachtowej.

 6. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę 11 grudnia o godz. 1930.

 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Marii i Adamowi Biel, za tydzień proszę p. Annę Kotarba z mamą. Dziękuję również 5 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski.

 8. Od dzisiaj u Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, z artykułem o początkach wspólnoty z Taize. Dla dzieci: Promyczek Dobra, Mały Promyczek i Mały Gość.

 10. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Jaworek ogłasza konkurs dla mieszkańców Jaworek na najpiękniejszą ozdobę choinkową i stroik bożonarodzeniowy. Szczegóły na plakatach.

 11. Na stoliku z prasą w kopertach są materiały edukacyjne nt. naprotechnologii jako etycznie godziwej i skutecznej metody leczenie niepłodności.

 12. W gablocie ogłoszeń znajduje się informacja Straży Miejskiej nt. segregowania śmieci oraz przypomnienie antysmogowej uchwały Rady Miasta Szczawnica.