Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
18 Niedziela Zwykła – 5 sierpnia 2018r.

 1. Pamiętajmy, że każdy kolejny dzień naszego życia jest darem Pana Boga. Więc czy to w pracy, czy też na wypoczynku wykorzystujmy czas jak najlepiej, pamiętając, że wszystko co czynimy, czynimy dla dobra swojego i bliźnich, ale i na chwałę Boga.

 2. Msze św. w tygodniu:
 • w Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • w Jaworkach: we wtorek o godz. 700 i czwartek o godz. 1900, a w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto Przemienienia Pańskiego;

W środę /Szlachtowa/

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem Trzeźwości. Starajmy się trwać w zobowiązaniach abstynenckich..

 2. Za tydzień, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na cele remontowo-gospodarcze w parafii.

 3. Tradycją minionych lat w ostatnią niedzielę sierpnia chcemy zorganizować IV Parafiadę. Wszystkie osoby chętne pomóc w organizacji zabawy proszę o kontakt. Zrodził się pomysł, aby w trakcie zabawy przeprowadzić konkurs kabaretowo-rozrywkowy. Można indywidualnie lub w grupie, rodzinie przygotować jakiś skecz, piosenkę (karaoke) lub cokolwiek, co można zaprezentować zgromadzonej publiczności. Mam nadzieję, że znajdą się chętni. Proszę o wcześniejsze zgłoszenie chęci swojego występu.

 4. Spotkanie uczestników 36 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie w kościele w Krościenku 12 sierpnia o godz. 1400.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła p. Urszuli i Piotrowi Dulak z mamą.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych jest Gość Niedzielny, a w nim artykuł m.in. o tajemnicy kapłańskiego powołania, a dla dzieci Mały Gość, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.

 7. Rodzice p. Andrzeja Polakiewicza wraz z rodziną składają serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim osobom, które chodziły szukać ich syna. Bóg zapłać.