Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

10 Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018 r.

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 2. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 1900 i w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. W czwartek w Starym Sączu będzie Diecezjalne Dziękczynienie za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Zaś w niedzielę – jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa – Diecezjalne Święto Rodziny.

 2. W piątek 15 czerwca mija 6 rocznica objęcia Diecezji tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy w naszych modlitwach Jego posługę Bogu.

 3. W tym tygodniu młodzież ucząca się w Szczawnicy będzie mieć egzamin przed przyjęciem Sakr. Bierzmowania: kl. 7 w czwartek (14 VI) godz. 1700, a w piątek (15 VI) kl. 2c gim. – o godz. 1600, zaś kl. 2b gim. o godz. 1700. Egzamin będzie w domu parafialnym w Szczawnicy.

Uczniowie kl. 7 SP w Szlachtowej przystąpią do egzaminu w poniedziałek 18 czerwca o godz. 1845. Egzamin będzie w kościele. Proszę rodziców o zdopingowanie do dobrego przygotowania się i obecność na egzaminie.

 1. Dziękuję wszystkim osobom, które przekazywały mi wyrazy współczucia po śmierci Taty. Bóg zapłać za modlitwę i zamówione Msze św. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w uroczystości pogrzebowej w Piwnicznej Zdroju. Bóg zapłać.

 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła p. Antoninie i Zbigniewowi Dziurny. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarczo-remontowe w parafii. Dziękuję też 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o planowanej we wrześniu pielgrzymce Papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i Estonię. Dla dzieci jest Mały Gość, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek, dla młodzieży Miłujcie się.