Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 r.
Szlachtowa – Odpust ku czci Matki Bożej Pośredniczki Łask

 1. Dzisiejsza Uroczystość Odpustowa przypomina nam jak wiele łask zawdzięczamy Matce Najświętszej – Patronce naszej Parafii. Niech Maryja nadal pomaga nam umacniać swoją więź z Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym. Dzisiejsza niedziela jest również niedzielą modlitw za trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej.

 2. Bóg zapłać ks. Markowi Kądzielawie, proboszczowi parafii w Sromowcach Niżnych za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone Słowo Boże.
 3. W liturgii tygodnia:

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy:

– w Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka;
– w Jaworkach o godz. 1900 Msza św. i po niej majówka;
– w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona procesją.
Rodziców proszę o zachęcanie swoich dzieci do liczniejszego udziału w majówkach.

W czwartek

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej;
 1. W Boże Ciało Msze św. będą:
  w Szlachtowej o 700, i z procesją do 4 ołtarzy o godz. 1000,
  w Jaworkach z procesją o godz. 1400;

o przygotowanie ołtarzy bardzo proszę:

1) ul. Biała Woda i ul. Zaskalskie;
2) ul. Czarna Woda od rodziny Ligas do rodziny Bielskich;
3) ul. Czarna Woda od rodziny Bandyk do rodziny Szołtysik;
4) Osiedle byłego przedszkola, ul. Kościelna i ul. Pod Homolami.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

Zapraszam dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami, proszę o przygotowanie feretronów. Do baldachimu proszę Panów w strojach regionalnych.

Pamiętajmy również o naszej pienińskiej tradycji i zakładajmy stroje regionalne.

W Oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesjami wokół kościoła będą w Szlachtowej o godz. 1800, a w Jaworkach o godz. 1830 (z wyjątkiem soboty – o godz. 1700). W niedzielę procesja będzie tylko w Szlachtowej po sumie o godz. 1100.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie od poniedziałku do środy 30 min. przed Mszą św.

 2. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła p. Marii i Andrzejowi Dziurny.

Podczas środowego spotkania Rady Parafialnej zostały przedstawione opinię mieszkańców, jakie docierają do członków Rady. Wśród nich była prośba dotycząca sprzątania kościoła, aby powrócić do kolejki wg rodzin, a nie numerów domów. Oczywiście, jeśli są osoby starsze, czy samotne to sprzątają z innymi członkami rodziny (nawet po sąsiedzku). Natomiast jeśli zamieszkują pod jednym dachem osobne rodziny, aby podjąć kolejkę osobno. Wtedy po prostu rzadziej będzie kolejka przypadać. Teraz jest to mniej więcej 1 raz na 2 lata – więc nie jest to chyba aż tak dużym obciążeniem. Prosimy też, aby z Panem kościelnym wcześniej się umawiać na godzinę sprzątania, aby było wiadomo kto będzie sprzątać oraz kiedy otworzyć kościół, czy wydać narzędzia do sprzątania. Podejmując ten temat – dziękuje rodzinom, które przy okazji sprzątania, zostawiają u Pana kościelnego ofiarę na utrzymanie kościoła. Bóg zapłać.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o Eucharystii, która nie powinna spowszednieć. Dla dzieci jest nowy nr Małego Gościa, Promyczek Dobra i Mały Promyczek, dla młodzieży Miłujcie się.

Ogłoszenia zewnętrzne:

 • 30 maja o godz. 1300 w budynku SP nr 2 w Szczawnicy odbędzie się przesłuchanie kandydatów do Szkoły Muzycznej I stopnia, która od 1 września będzie mieć swoją siedzibę w Jaworkach. Zapisać można dzieci już od 6 roku życia na różne instrumenty dęte, a także nowe min. flet i obój – celem zasilenia Orkiestry Dętej oraz zespołów regionalnych.
 • 30 maja będzie bezpłatne badanie wzroku w Przychodni Eskulap w Szczawnicy – szczegóły w gablotach ogłoszeń.