Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Do północy można zyskać odpust zupełny za śpiew lub recytacje w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Od poniedziałku będzie w liturgii Okres Zwykły.

 2. Dziś w naszej parafii Dzień I Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku dzieci będą przeżywały Biały Tydzień. W piątek udajemy się z pielgrzymką dziękczynną do Wadowic.
 3. W liturgii tygodnia:

Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku:
– w Szlachtowej o godz. 1800 Msza św. i po niej majówka;
– w Jaworkach o godz. 1900 Msza św. i po niej majówka;
– w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.

Rodziców proszę o zachęcanie swoich dzieci do liczniejszego udziału w majówkach.

W poniedziałek

 • Święto NMP Matki Kościoła;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z majówką;

W czwartek

 • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
 • Dzień modlitw za Kościół w Chinach;
 1. W sobotę przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach – tych żyjących, jak i tych, które już odeszły do wieczności. Dziewczęca Służba Maryjna zaprasza wszystkie Mamy do Jaworek w czwartek na Mszę św. i majówkę na godz. 1900. Później Dziewczęta zapraszają na ciastko i kawę do Domu Seniora.

 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a w Szlachtowej Uroczystość Odpustowa ku czci MB Pośredniczki Łask. Sumie odpustowej o godz. 1100 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Marek Kądzielawa, proboszcz ze Sromowiec Niżnych. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w swoich strojach. Pamiętajmy też o naszych strojach regionalnych.

 3. Bóg zapłać wszystkim osobom, które przyszły tydzień temu na Majówkę przy Szałasie Papieskim. To niezwykle ważne, byśmy rozumieli potrzebę budowania więzi wspólnotowych. Liczyłem na obecność znacznie większej liczby osób, więc tym bardziej dziękuję wszystkim, którzy chcą umacniać naszą wspólnotę parafialną.

 4. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 2000.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła p. Annie i Grzegorzowi Szpek.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o powrocie pogaństwa do Europy i rozmowa z Maciejem Szczęsnym nt.: Bóg kocha również grzeszników. Dla dzieci jest nowy nr Małego Gościa, Promyczek Dobra i Mały Promyczek, dla młodzieży Miłujcie się.

 7. Do wieczności odszedł śp. Jan Dulak, zam. w Jaworkach, ul. Czarna Woda. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1500. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Ogłoszenia zewnętrzne:

 • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy, zaprasza na koncert charytatywny w piątek 25 maja o godz. 1700 w Sali Kinoteatru Pieniny w Szczawnicy. Dochód przeznaczony jest na budowę nowego domu mieszkalnego dla niepełnosprawnych w Szczawnicy.
 • 30 maja będzie bezpłatne badanie wzroku w Przychodni Eskulap w Szczawnicy – szczegóły w gablotach ogłoszeń.