Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4 czerwca 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień Dziękczynienia w Polsce oraz koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Uroczystość ta kończy czas na przyjęcie Komunii św. wielkanocnej. Do północy w niedzielę można zyskać odpust zupełny za śpiew lub recytacje w kościele hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Okres Zwykły.

 2. Msze św. w tygodniu:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 19
  00;
  – w sobotę o godz. 17
  00 w Jaworkach Msza św. z liturgią niedzielną.

Nabożeństwo czerwcowe jest codziennie na zakończenie Mszy św., za udział w nim można zyskać odpust cząstkowy.

 1. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W czwartek

 • Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
 1. Kandydatów do bierzmowania z kl. 1 i 2 gimnazjum wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek na godz. 1800.

 2. W niedzielę za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Będzie to druga niedziela miesiąca, więc składka przeznaczona jest na cele gospodarcze w parafii. Zaś do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Wydział Teologiczny sekcja w Tarnowie.

Trwają prace przy fundamentach kościoła. Dziękuję panom Mieczysławowi i Zbigniewowi Babikom za podjęcie się tego zadania. Ponawiam prośbę o zorganizowanie się kilku mężczyzn do ułożenia z płyt mulinek chodnika na cmentarzu.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Kazimierze i Zbigniewowi Gołdyn.

 2. W sobotę 10 czerwca z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich, udajemy się z pielgrzymką do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Odwiedzimy także pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach i Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Wyjazd z Jaworek spod Remizy OSP o godz. 745, a ze Szlachtowej spod kościoła o godz. 800.

 3. 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę: Ołtarz I (za plebanią na ul. Wspólnej) – mieszkańcy ul. Cieśliska od p. Hurkałów do p. Struszczyków; Ołtarz II (skrzyżowanie ulic Lipowej i Wspólnej) – mieszkańcy dalszej części ul Cieśliska od p. Porowskich do p. Maślanków i p. Ciesielków; Ołtarz III (skrzyżowanie ulic Lipowej i Jana Pawła II – mieszkańcy ul. Łemkowskiej od p. Wiercioch do budynków starego WOP włącznie; Ołtarz IV (w Szałasie Papieskim) mieszkańcy dalszej części ul. Łemkowskiej od p. Kuligów do p. Nieciów.

Propozycje haseł są zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł o odnowieniu przez biskupów polskich w dniu 6 czerwca w Sanktuarium na Krzeptówkach Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dla dzieci jest Mały Gość, nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Miłujcie się.

 2. Do wieczności odeszła † Zofia Filipiuk, zam. ul. Berech. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.