Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2016 r.

 1. W miesiącu sierpniu – polecajmy w naszych modlitwach sprawę trzeźwości naszego narodu oraz wszystkich udających się na szlak pielgrzymi na Jasną Górę.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

 • Uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to święto obowiązkowe. Msze św. jak w każdą niedzielę czyli w Szlachtowej o godz. 700 i 1100, a w Jaworkach o godz. 900. Podczas każdej mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w środę i piątek o 1800,
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W środę z Tarnowa wyruszy XXXIV PPT na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie będzie o godz. 600 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Transmisja w Radiu RDN Małopolska. Łączmy się duchowo z Pielgrzymami.

 2. Za tydzień w niedzielę – składka na Uniwersytet JP II w Krakowie i Tarnowie.

 3. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii. Obecnie jesteśmy po remoncie kaplicy cmentarnej oraz dużym i kosztownym remoncie kościoła w Szlachtowej – jeszcze nie wszystkie należności zostały uregulowane. Przygotowujemy się do wymiany drzwi w kościele w Jaworkach oraz gromadzimy fundusze na pokrycie wkładu własnego konserwacji ikonostasu w Szlachtowej.

Jesteśmy już na końcowym etapie podziału reszty działek przy ul. Słona Młaka. Ma ich być 7 (2 już są zarezerwowane). Jeśli byłby ktoś zainteresowany – proszę o kontakt. Mam nadzieję, że uda nam się je pomyślnie sprzedać – to pozwoliłoby nam zapomnieć o problemach i sytuacji w jaką kilka lat temu została wprowadzona nasza parafia.

 1. W ostatnią niedzielę wakacji 28 sierpnia chcemy zorganizować Parafiadę – zabawę dla dzieci i całych rodzin. Czynimy przygotowania – podobnie jak rok temu pragnę, aby impreza przebiegała pod hasłem „parafia dla parafian”, więc wszystkie atrakcje zapewnia parafia, jednak gdyby ktoś chciał się włączyć to każde pomocne ręce będą mile widziane. Szczególnie liczyłbym na pomoc w zapewnieniu ciast – chętne Panie proszę o kontakt w najbliższym tygodniu.

 2. Pani Sołtys prosi, aby mieszkańcy ul. Lipowej i Jana Pawła II (od remizy do szkoły) pragnący przyłączyć się do budowanego wodociągu zgłaszali się do niej po wnioski.

 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Joannie i Jarosławowi Gizickim.

 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o zamordowanym we Francji księdzu oraz sytuacji chrześcijan na Kubie.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 15.08 – g. 700 Pro Populo
g.
1100 † Anna Ziemianek i † Katarzyna Gębacz w r. śm.

Środa 17.08 –g. 1800 † Zofia Słowik – od rodziny Zabrzeskich

Piątek 19.08 – g. 1800 † Dawid Gryc – od kolegi Grzegorza

Niedziela 21.08 – g. 700 Z podz. za otrzymane łaski i prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Najśw. dla Józefy i Zbigniewa z ok. urodzin – z int. dzieci
g.
1100 W int. Filipa przyjmującego chrzest oraz jego rodziców /chrzest/