Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

17 Niedziela Zwykła – 24 lipca 2016 r.

 1. Przeżywając Światowe Dni młodzieży, które odbywają się w naszej Ojczyźnie, módlmy się o pokój na świecie, aby wszyscy ludzie swoją miłość do Boga odzwierciedlali w miłości do drugiego człowieka.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

 • Święto św. Jakuba Apostoła;
 • Wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących;

W środę:

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1800,
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 700, w czwartek o godz. 1900 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów są breloki ze św. Patronem do umieszczenia w samochodach. Jeśli ktoś ma życzenie, tam może również złożyć dowolną ofiarę.

 2. We wtorek rozpoczną się centralne obchody ŚDM w Krakowie z udziałem papieża Franciszka. Zachęcam do duchowego łączenia się z wszystkimi Pielgrzymami przybyłymi do Krakowa. Szczegółowy program wizyty Papieża możemy znaleźć na stronie internetowej radia RDN Małopolska oraz na plakacie w gablocie ogłoszeń.

Od środy w naszej parafii gościmy Młodzież z Włoch, z diecezji Cesena (region Emilia Romagna). Jutro rano ich pożegnamy – od nas jadą na Jasną Górę, a potem już do Krakowa.

Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w przyjęciu naszych gości. Rodzinom u których młodzież mieszka: w Szlachtowej państwu Fryźlewiczom, Kozom, Surowcom i Wyrostkom; w Jaworkach państwu Hamerskim, Rychtarczyk i Soleckim. Dziękuję też rodzinom, które były w gotowości przyjęcia gości, ale że przyjechało ich znacznie mnie niż początkowo zakładano – nie mogliśmy skorzystać z ich gościnności. Dziękuje sponsorom, dzięki których życzliwości mogliśmy zapewnić wyżywienie oraz różne atrakcje: z Jaworek państwu Mosom, Soleckim, Waligórom i p. Filipowi Ikoniak; ze Szlachtowej: p. Salamon; ze Szczawnicy: Pawłowi Ciesielka, Piotrowi Gąsienica i Kazimierzowi Zachwieja. Dziękuje Kapeli Jaworczanie. Za organizacje zaprzęgów konnych dziękuję panom: Andrzejowi Mos, Jarosławowi Nieć i Markowi Gębala. Za życzliwość i pomoc p. Maji Michałczak i Zofii Bieniek. W sposób szczególny dziękuje p. Jadwidze Garb za pełnienie roli tłumacza oraz p. Wiesławie Tokarczyk i Marcie Rychtarczyk za czas poświęcony na towarzyszenie naszym gościom i organizowanie każdego dnia ich pobytu. Pani Ewie Zachwieja za oprawę muzyczną Mszy św. Dziękuje również grupce naszej młodzieży, która towarzyszyła Włochom w czasie ich pobytu u nas. Jeśli kogoś pominąłem – tym bardziej dziękuje.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę rodzinie Edwarda i Rafała Szatkowskich.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. plakat z papieżem Franciszkiem, którym można przyozdobić okno nasz czas wizyty Ojca Świętego.

Intencje Mszy św.

Wtorek 26.07 – g. 700 † Anna Kwaśnica – od męża i dzieci z rodzinami
poza parafią:
† Franciszek Rozwora – od Anny i Grzegorza Stopa z Tylmanowej

Czwartek 28.07 – g. 1900 † Jan Chrobak – od Grażyny i Piotra Szczepaniak
poza parafią:
† Jan Chrobak – od Andrzeja Rusnaka z rodziną z Czerniec

Sobota 30.07 – g. 1700 † Franciszek Rozwora – od teściowej z córką
poza parafią:
† Franciszek Rozwora – od cioci Salomei Grzebak z Tylmanowej

Niedziela 31.07 – g. 900 † Krzysztof Gałysa w 4 r. śm. – od żony i dzieci