Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki

5 Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2016 r.

 1. Dzisiaj przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka – polecajmy Jego posługę w naszych modlitwach.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Jaworkach o godz. 1600 po niej Msza św., a w Szlachtowej Msza św. o godz. 1800 i później ok. godz. 1845 Droga Krzyżowa odgrywana przez aktorów Amatorskiego Teatru działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy.

W sobotę

 • Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP;
 1. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę o 1700,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj w Szlachtowej o godz. 1600, a w Jaworkach o godz. 1430.

 2. Dzisiaj wychodząc z kościoła można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 3. Dekanalne spotkanie młodych będzie 18 marca (piątek) w Grywałdzie o godz. 19:00 w ramach czwartego Synaju przygotowującego do ŚDM w Krakowie.

 4. W dalszym ciągu bardzo proszę o zgłaszanie rodzin, które przyjmą do swoich domów młodzież przyjeżdżającą do naszej parafii w ramach ŚDM 2016 w dniach 20-25 lipca – podając ile konkretnie osób (min. 2). Musimy być przygotowani na ok. 50 osób, a mamy miejsce dla 35.

 5. Za tydzień Niedziela Palmowa – Msze św. z poświęceniem palm będą w Szlachtowej o godz. 1100, a w Jaworkach o godz. 900. Zbieramy się przed kościołem i po poświęceniu palm wejdziemy do kościoła w uroczystej procesji. Bardzo proszę, aby przyjść w regionalnych strojach. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Konkurs Palm z nagrodami będzie w trzech kategoriach: najwyższa, najpiękniejsza tzn. najbardziej przyozdobiona i najbardziej tradycyjna.

W Niedzielę Palmową w naszej parafii będzie spowiedź św. przed Świętami Wielkanocnymi. Zachęcam, aby wszyscy w tym dniu przystąpili do spowiedzi. Rozpocznie się zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach o godz. 1330. W przerwie o godz. 1500 będą odśpiewane Gorzkie Żale i później jeszcze 30 min. spowiedzi.

 1. Zachęcam do składania wielkopostnej jałmużny.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele remontowe w naszej parafii. Rada Parafialna z Jaworek prosiła o przypomnienie, że co miesiąc są również zbierane ofiary przez p. Roberta i p. Marię na pokrycie rachunków za utrzymanie naszego kościoła w Jaworkach.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Czesławie i Władysławowi Polakiewicz.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o zadośćuczynieniu czyli piątym warunku dobrej spowiedzi oraz rozmowa z lekarzem, który porzucił pracę w największej klinice in vitro w Warszawie.

Intencje Mszy św.

Wtorek 15.03 – g. 1800 † Jan Chrobak – od znajomych z Warszawy
Czwartek
17.03 – g. 1800 Z podz. P. Bogu za długoletnią posługę kapłańską w naszej parafii byłego proboszcza ks. Józefa Włodarczyka, z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie i bł. Boże w dalszej pracy kapłańskiej
Piątek
18.03 – ok. g. 1600 O zdrowie i bł. Boże dla ks. Józefa Włodarczyka i wiele łask Bożych w pełnieniu posługi kapłańskiej i opiekę Matki Bożej – z int. rodziny Dudów
Sobota
19.03 – g. 1700 † Józef Adamczyk – od rodziny Chrobaków i Ziemianków
Niedziela
20.03 – g. 900 O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Członków II Róży Mężczyzn i ich rodzin

Poza parafią:

Poniedziałek: † Wiktoria Chrobak– od rodziny Podczerwińskich
Wtorek:
† Andrzej Rychtarczyk – od siostry Krystyny z rodziną
Środa:
† Wiktoria Chrobak– od rodziny Rybarczyk i Słomińskich
Czwartek:
† Andrzej Rychtarczyk– od rodziny Czechów
Piątek:
† Wiktoria Chrobak – od Piotra i Krystyny Ikoniak z rodziną
Sobota:
† Andrzej Rychtarczyk – od rodziny Turków