Ogłoszenia duszpasterskie / Szlachtowa/
6 Niedziela Wielkiego Postu Niedziela Palmowa – 2 kwietnia  2023 r.

  1. Dzisiaj w Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziękuje za zaangażowanie i przygotowanie pięknych palm. Po Mszy Św Konkurs Palm.

  2. O godz. 14.00 Gorzkie Żale a po nich jak pogoda pozwoli w rocznicę śmierci Jana Pawła II modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia przy szałasie papieskim w razie deszczu modlitwa w kościele. Dziś o 19.30 w Jaworkach Droga Krzyżowa na „Opołtę”

  3. We wtorek udamy się z posługą sakr. do chorych, zapisy chorych w zakrystii.

  4. We wtorek możliwość indywidualnej drogi Krzyżowej na wzór ekstremalnej na terenie naszej parafii po Mszy w Jaworkach. Informacje u ks Proboszcza

  5. Spowiedź przed każdą Mszą Św a w Wielką Środę od godz 16.00 w Szlachtowej

  6. Zbiórka Ministrantów i Lektorów w środę po Mszy św.

Od czwartku Rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa będą o tych samych godzinach zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach. Niech każdy z nas znajdzie czas na uczestnictwo w Najważniejszych dniach dla nas chrześcijan, zróbmy wcześniej porządki świąteczne i przygotowania by mieć czas na czuwanie i modlitwę. Wielki Czwartek – dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Adoracja przy Ciemnicy do godz. 2100.

Wielki Piątek – Adoracja przy Ciemnicy rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Adoracje rozpoczniemy Drogą Krzyżową. O godz 15.00 Koronka i rozp. Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O 17.30 Droga Krzyżowa a następnie Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po jej zakończeniu Gorzkie Żale. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 2200. Jak co roku proszę Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim i w procesji Rezurekcyjnej.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Pamiętajmy w tym dniu o przyozdobieniu krzyży i oddanie im czci szczególnie o godz 15.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się w Szlachtowej o godz. 800, a w Jaworkach o godz. 900. Święcenie pokarmów będzie w Szlachtowej o godz. 900, 1100 i 1300, a w Jaworkach o godz. 1000 i 1200. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła będzie od godz. 1400 do 1800.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 2000. Proszę przynieść świece i zgromadzić się przed kościołem.

W Jaworkach Liturgia Wielkiej Soboty zakończy się Procesją Rezurekcyjną.

W Szlachtowej Procesja Rezurekcyjna będzie w poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 630.

Proszę o przygotowanie feretronów i sztandarów na Procesję Rezurekcyjną i przybycie w strojach regionalnych.

Niedziela Zmartwychwstania – Msze św. w Szlachtowej o godz. 630 Rezurekcja i 1100, a w Jaworkach o godz. 900.

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Edycie i Piotrowi Szczepaniak na sobotę zapraszam p. Stanisławę i Jana Struszczyk i p. Annę i Tomasza Dziedzic

  2. Polecam prasę katolicką. W Gościu min o tym jak dobrze przeżyć Święte Triduum

  3. Są do nabycia baranki na stół Wielkanocny i paschaliki