Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021r.
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas na wypełnienie przykazania kościelnego i przyjęcie Komunii Św. wielkanocnej. W kościele w Szlachtowej – Uroczystość Odpustowa ku czci MB Pośredniczki Łask. Sumie odpustowej o godz. 1100 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. dr Stanisław Kowalik – Proboszcz z Ochotnicy Górnej. Dziękuję za przygotowanie feretronów, dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie, Dzieciom pierwszokomunijnym w strojach. Dziękuję Orkiestrze Strażackiej za oprawę muzyczną, scholi, p. Organiście. Bóg zapłać Strażakom za posługę przy baldachimie. Dziękuję wszystkim, którzy założyli regionalne stroje.

 2. W liturgii tygodnia:

W poniedziałek

 • Święto Nawiedzenia NMP – ostatnie nabożeństwo majowe;

W środę

 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W czwartek

 • 3 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała – Msze Św. będą w Szlachtowej o godz. 700 i z procesją do 4 Ołtarzy o godz. 1100, a w Jaworkach Msza Św. z procesją o godz. 900;
 • O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę: Ołtarz I (za plebanią na ul. Wspólnej) – mieszkańcy ul. Cieśliska od p. Hurkałów do p. Struszczyków; Ołtarz II (skrzyżowanie ulic Lipowej i Wspólnej) – mieszkańcy dalszej części ul Cieśliska od p. Porowskich do p. Maślanków i p. Ciesielków; Ołtarz III (skrzyżowanie ulic Lipowej i Jana Pawła II – mieszkańcy ul. Łemkowskiej od p. Wiercioch do budynków starego WOP włącznie; Ołtarz IV (w Szałasie Papieskim) mieszkańcy dalszej części ul. Łemkowskiej od p. Kuligów do p. Nieciów.

Propozycje haseł:
Ołtarz I – Hasło: Wieczerza, która przemienia człowieka
Ołtarz II – Hasło: Bez Boga na zawsze głodny
Ołtarz III – Hasło: Eucharystia, która leczy
Ołtarz IV – Hasło: Wieczerza przełamuje samotność

Składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne.

W Oktawie Bożego Ciała Msze Św. z procesją wokół kościoła będą w dni powszednie w Szlachtowej o godz. 1800, a w Jaworkach o godz. 1900. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzwonienia, Panów prosimy o noszenie baldachimu.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w Jaworkach we wtorek od godz. 1830, a w Szlachtowej w środę od godz. 1730.

W pierwszy piątek składka na cele misyjne.

 1. We wtorek w Jaworkach nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

 2. Od wtorku rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe – będą na zakończenie Mszy Św.

 3. Za tydzień pierwsza niedziela czerwca – zmiana tajemnic różańcowych. Procesja w Oktawie Bożego Ciała będzie po Mszy Św. o godz. 1100.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Wandzie i Ryszardowi Lewoniec. O sprzątanie na następną niedzielę proszę p. Grażynę i Kazimierza Bochnak. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. broszura z modlitwami opartymi na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dla dzieci są nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Mały Gość.

Do użytku wewnętrznego!