Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

 1. Radujcie się zawsze w Panu – takie wezwanie słyszymy w dzisiejszej liturgii Niedzieli Gaudete, czyli Radości. Powodem tej radości jest zapewnienie, że Pan jest blisko. Obyśmy Go potrafili spotkać w naszych codziennych obowiązkach, w członkach rodziny, potrzebujących, a przede wszystkim w Eucharystii.

 2. W liturgii tygodnia:

We wtorek

 • Wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy;
 • Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;

W środę

 • Wspomnienie św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła;
 1. Od dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rodzin, a szczególnie matek oczekujących potomstwa.

 2. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

 3. Msze św. roratnie są od poniedziałku do piątku w Szlachtowej o godz. 1700, a w Jaworkach o godz. 1800. W sobotę w Jaworkach Msza św. z liturgii niedzielnej o godz. 1700.

 4. Spowiedź adwentowa będzie w niedzielę za tydzień (18 XII). W Szlachtowej od godz. 1330 do 1500 i od 1530 do 1600, zaś w Jaworkach spowiedź będzie od 1330 do 1500 i od 1545 – 1615. Okazja do spowiedzi jest również codziennie – zarówno w Szlachtowej jak i w Jaworkach przed Mszą św. Proszę tak sobie zorganizować czas, aby każdy parafianin przystąpił do spowiedzi i w łasce uświęcającej przeżywał Święta Bożego Narodzenia.

 5. W przyszłą niedzielę do naszej parafii dotrze Światełko Betlejemskie wprowadzone i przekazane w czasie Mszy św. o godz. 1100 przez harcerzy Szkoły Podstawowej w Szlachtowej. Po Mszy św. uczniowie będą sprzedawać ozdoby świąteczne wykonane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy. Podczas tej Mszy św. będzie również obrzęd błogosławieństwa szopek, żłobków i figur Dzieciątka Jezus.

 6. Zbiórka aspirantów w poniedziałek o godz. 1615. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę o g. 1615.

 7. W środę spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z kl. 3 wraz z rodzicem na Mszy św. o godz. 1700.
 8. Spotkanie dzieci chcących wziąć udział w akcji Kolędników Misyjnych – w czwartek o 1630.

 9. W piątek na Mszę św. do Jaworek na godz. 1800, zapraszam Kandydatów do bierzmowania z klas 1 i 2 gimnazjum. Będzie możliwość nabycia modlitewnika młodzieżowego – cena 14 zł.

 10. U Pana Kościelnego można nabywać opłatki na Wigilijny Stół. Pamiętajmy, że jest to forma naszej wdzięczności i wynagrodzenia Panu Kościelnemu za całoroczną posługę w kościele.

 11. W sklepach na terenie parafii trwa akcja Szlachetna Paczka. Zachęcam, aby do wystawionych w sklepach koszów składać artykuły żywnościowe i podstawowego użytku. Z zebranych produktów zrobimy paczki, które wraz ze świątecznymi życzeniami dostarczymy najbardziej potrzebującym z naszej parafii.

 12. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas można nabywać świece na wigilijny stół. Cena 5 zł.

 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Mamy nowy świecznik pod paschał.

 14. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Halinie i Ryszardowi Wróbel.

 15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W numerze Gościa Niedzielnego m.in. o nowych lekturach szkolnych dla klas szkoły podstawowej wg nowej podstawy programowej oraz o remoncie Grobu Pańskiego i możliwości zrobienia pierwszej w dziejach fotografii miejsca cudu Zmartwychwstania. Jest nowy nr Promyczka Dobra oraz Mały Promyczek i Miłujcie się.

 16. P. Kazimierz Zachwieja prosił o odczytanie ogłoszenia: Stowarzyszenie EKO Szczawnica przypomina o obowiązku podpisania umowy o przekazaniu solarów na własność użytkowników.

Intencje Mszy św.

Poniedziałek 12.12 – g. 1700 † Dawid Gryc – od Marka i Doroty Mastalskich z rodziną

Wtorek 13.12 – g. 1700 † Jan Maślanka – od kuzynki Danuty z rodziną

Środa 14.12 – g. 1700 † Edward Bartoszek – od Wiktora Fijasa z USA

Czwartek 15.12 – g. 1700 † Maria Chlipała – od rodziny Udzielów

Piątek 16.12 – g. 1700 † Robert Majerczak – od Zofii i Wojciecha Symelów

Niedziela 18.12 – g. 700 †† Maria i Stanisław Hurkała – od córki

g. 1100 1) † Wiesław Tarnaski z ok. im., †† Irena i Władysław Tarnascy w r. śm. oraz †† Jan i Maria Wyrostek w r. śm.

2) Pro Populo