Ogłoszenia duszpasterskie
11 Niedziela Zwykła – 16 czerwca
2024 r.

  1. Przeżywając Diecezjalne Święto Rodziny pamiętajmy o modlitwie za nasze rodziny.

W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św Brata Alberta, w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy razem z nabożeństwem czerwcowym; w piątek wsp. św Alojzego Gonzagi i zakończenie roku katechetycznego i szkolnego Msza św o godz 9.00.

Msze św. w tygodniu: w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o 1700, w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

  1. Możliwość spowiedzi przed zakończeniem roku szkolnego będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1630, a w Jaworkach w czwartek o godz. 1730.

  2. Zbiórka ministrantów w Szlachtowej w środę po Mszy św. wieczornej

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Dariuszowi i Annie Rekowskim na sobotę zapraszam Anitę i Daniela Malinowskich. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Rada Rodziców Szkoły Podst. w Szlachtowej zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na festyn rodzinny 23 czerwca na godz 15.00 przy szkole. Organizatorzy Szkoła Podst. i sołectwo w Szlachtowej zapewniają pyszne jedzenie i liczne atrakcje

Za tydzień 23go Czerwca odpust w Szczawnicy ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy dlatego odpust w Jaworkach 30go Czerwca

V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”