Ogłoszenia duszpasterskie /Jaworki/
5 Niedziela Zwykła – 5 Luty 2023 r.

  1. Dzisiaj 1sza Niedziela Lutego zmiana tajemnic różańcowych. Dziękujemy ks Grzegorzowi Pańczykowi misjonarzowi z Peru za dzisiejszą homilię i podzielenie się pracą misyjną w Peru

  • Msze św. w tygodniu: w Szlachtowej w poniedziałek, środa, piątek o 1700,

w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700

  1. W sobotę przybędzie do naszej parafii ks bp Leszek Leszkiewicz i rozpocznie się wizytacja kanoniczna. Szczegółowy program znajduje się na stronie parafialnej i w gablocie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do przeżycia tych dwóch dni wspólnie na modlitwie. Rozpoczniemy powitaniem ks Biskupa i Mszą św z udzieleniem sakr. Bierzmowania o godz 17.00 w Jaworkach. W niedzielę Msze św o 7.00 9.00 i 11.00 na których ks Bp będzie głosił Słowo Boże a po Mszach będą spotkania z grupami z naszej parafii. Zapraszamy w strojach góralskich
  2. W sobotę 11 luty przypada Światowy Dzień Chorego. Obejmujmy wszystkich chorych swoimi modlitwami, zaś bliskich wspierajmy pomagając w trudach codziennego życia. Tym, którzy są na siłach pomagajmy w docieraniu do kościoła, zaś słabszym zapewnijmy możliwość przyjęcia Komunii św i odwiedziny chorych. Przy tej okazji dziękuję za posługę Szafarzom Komunii Św w tym ks Marianowi.
  3. W środę rozpoczniemy triduum przed sakramentem bierzmowania, kandydatów zapraszamy w środę czwartek piątek do wspólnej modlitwy.

  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła p Władysławie i Eugeniuszowi Sajdak z domownikami na sobotę zapraszam p. Marię Dulak z rodziną

  5. Na stoliku z prasą znajdują się ulotki z informacją jak przekazać 1% swojego podatku na rzecz Caritas.

  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej oprócz Gościa mamy Promyczka dla dzieci

  7. Wszystkim parafianom i wypoczywającym na feriach na naszej pienińskiej ziemi życzę wielu Bożych łask i bezpiecznego białego szaleństwa