Ogłoszenia duszpasterskie – 25 września 2022r.
26 Niedziela Zwykła

W dzisiejszej Ewangelii spotykamy dwie postawy; próżnego bogacza i pokornego Łazarza. Patrząc na swoje życie prośmy abyśmy byli wrażliwi na drugiego człowieka i pamiętali, że człowiek ubogi to ten co pokłada nadzieje w Bogu i ma wszystko u Boga.

  1. W liturgii tygodnia: we wtorek św Wincentego a Paulo w środę: św Wacława od 17.30 Adoracja następnie Nowenna i Msza św

W czwartek święto Archaniołów Michała Rafała i Gabriela

W 1 Sobotę Miesiąca o 17.30 różaniec 17.00 Msza św i Adoracja

W Msze św. w tyg: w Szlachtowej poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;

  1. W Jaworkach: wtorek i czwartek o 18.00 , a w sobotę Msza św. z niedzieli o g. 1700.
  2. W I niedzielę października, zmiana tajemnic różańcowych.

  3. W Październiku w Niedzielę pół godz przed Mszą św będziemy odmawiać różaniec.

  4. W dniu 23 października 2022r. odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. Kandydatów do Rady należy zgłaszać najpóźniej do 14 października. Można to uczynić w kancelarii lub zostawiając kartkę z imieniem i nazwiskiem w zakrystii. Wspólnota parafialna będzie wybierać po 3 osoby z Jaworek i Szlachtowej. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie podana w dniu 16.10.2022r.
  5. W dniu 6 października wraz z uczniami kl. 7 SP udamy się na Jasną Górę w ramach ogólnopolskiej pielgrzymki Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Za tydzień rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Uporządkujmy wszystkie przydrożne kaplice i krzyże, przy których będziemy odmawiać różaniec.

  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Dariuszowi i Paulinie Kasprzak na najbliższą sobotę zapraszam Józefę i Stanisława Kasprzak
  8. Dziękuję za ofiary na fundusz organistowski i za worki na śmieci.
  9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 30 zł

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W małym gościu opaska różaniec na rękę