Ogłoszenia duszpasterskie – 11 września 2022r.
24 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejszą niedzielą zaczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców. Jezus zaprasza nas dziś do świadczenia miłosierdzia innym a czynimy to czynem słowem i modlitwą. Bądźmy i my świadkami Miłosierdzia Boga który pochyla się nad drugim człowiekiem.

  2. Msze św. w tyg: w Szlachtowej poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  3. W Jaworkach: wtorek i czwartek o 1800 , a w sobotę Msza św. z niedzieli o g. 1700.
  4. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego o 17.30 w Szlachtowej Droga Krzyżowa a w czwartek we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej droga krzyżowa w Jaworkach o 17.30 następnie Msza Święta.
  5. W poniedziałek na Mszę i spotkanie zapraszam dzieci kl III wraz z rodzicami na spotkanie przed I Komunią Św dzieci.
  6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Agnieszce i Patrykowi Lichoń na najbliższą sobotę zapraszam p. Sławomira Mazurek i Karolinę Nieć
  7. Dziękuję za ofiary na fundusz organistowski i za worki na śmieci.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na Papieski Uniwersytet JP II
  9. 6 października (czwartek) uczniowie kl. 7 SP wraz z rodzicami udadzą się na coroczną pielgrzymkę Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. Osoby chętne na wyjazd proszę o zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu będzie podany później.

10. Zakład kominiarski technika kominowa informuje , że w tym czasie trwają badania kominiarskie zachęcamy by szczególnie przed zimą zwrócić na to uwagę by nie stwarzać zagrożenia np. zapalenia sadzy czy innego

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W gościu m. in. dodatek dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” o tym jak nauczyć dziecko korzystać z Internetu i o innych zagrożeniach płynących z sieci.