Ogłoszenia duszpasterskie
1 Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu w Ewangelii słyszymy o kuszeniu Jezusa na pustyni. Jezus sprzeciwia się pokusom i zwycięża zło. Starajmy się i my odwracać od grzechu i modlić o pokój na świecie i nawrócenie Rosji.

 2. Msze św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę o 1700,
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pół godz wcześniej Adoracja

W piątek

 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Szlachtowej o godz. 1630 po niej Msza św., a w Jaworkach Droga Krzyżowa o 1730 i później Msza św.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Jaworkach po Mszy o godz. 900,a w Szlachtowej o godz. 1400.

Starajmy się znajdywać czas na nabożeństwa wielkopostne. Rodzice dziadkowie niech przyprowadzają dzieci wnuki i młodzież na te nabożeństwa. Podjęliśmy post parafialny można zapisywać się na poszczególne dni tego tygodnia

 1. Niedziela za tydzień jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Składka jak w każdą drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na cele parafialne.

 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Robertowi i Iwonie Pyzowskim. Na sobotę zapraszam p. Stanisława i Janinę Węglarz

 3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. o inwazji na Ukrainę. Jest nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka

 4. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Rozalia Gąsienica z Jaworek polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu

Szkoła Podstawowa i rodzice w Szlachtowej zapraszają na kiermasz ciast z czego dochód przeznaczony jest na pomoc Ukrainie.

W ostatnich dniach wiele pomagamy cierpiącym z powodu wojny przez modlitwę zbiórki datki. W najbliższym czasie również jako parafia w łączności z Caritas Diecezjalnym będziemy przygotowywać kilkanaście paczek dla Ukrainy. Również pan burmistrz informuje że w remizie OSP w Szczawnicy jest punkt zbiórki pomocy dla Ukrainy.