Ogłoszenia duszpasterskie /Szlachtowa/
8 Niedziela Zwykła – 27 Luty 2022 r.

  1. Komunikat ks Biskupa w związku sytuacją na Ukrainie

  2. Dzisiaj przeżywamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Adoracja po Mszy zapraszamy od godz. 1200 – ul. Cieśliska; od 1300 – ul. Łemkowska, Berech, Słona Młaka, Wspólna, Lipowa i Kąty; o 1400 – ul. Sielska i Jana Pawła II. Szczególnie prośmy o Pokój na świecie, wstawiajmy się w modlitwach za Ukrainą. Zakończenie Koronką i błogosławieństwem o godz. 1500.
  3. W środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu i czasu komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy ukończyli 18 a nie rozpoczęli 60 roku życia obowiązuje w tym dniu post ścisły (trzy posiłki), a od 14 roku życia abstynencja od pokarmów mięsnych;

Msze św. z posypaniem popiołem: w Szlachtowej o godz. 9oo i 1630, a w Jaworkach o godz. 1800;

Składka na cele charytatywne; a do puszek na pomoc uchodźcom dziś i w środę.

W piątek święto św Kazimierza i 1szy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św w środę czwartek i piątek. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Szlachtowej o godz. 1630 po niej Msza św., a w Jaworkach Droga Krzyżowa o 1730 i później Msza św.

  1. W ten piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Mszę św. szczególnie zapraszam kandydatów do bierzmowania z kl. 7 i 8 gim. (do swoich kościołów).
  2. Od następnej niedzieli rozpoczną się nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W Szlachtowej o godz. 1400, a w Jaworkach na Mszy o godz 9.00 po Niej śpiew Gorzkich Żali. Starajmy się tak zaplanować czas, aby każdy mógł wziąć udział w tych pasyjnych nabożeństwach.
  3. Od środy do niedzieli – kwartalne dni o ducha pokuty.
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Krzysztofowi i Renacie Węglarz na sobotę zapraszam p. Roberta i Iwon Pyzowskich
  5. Zachęcam do czytania prasy. W Gościu min. inspiracje do dobrego przeżycia postu, jego rodzaje i sens, warto skorzystać z tych podpowiedzi.
  6. Wszystkim wypoczywającym na feriach na naszej pienińskiej ziemi życzę wielu Bożych łask, zaś naszym dzieciom i młodzieży zapału do nauki w szkole.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Maria Ziemianek z Jaworek polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu