Ogłoszenia duszpasterskie /Szlachtowa/
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
21 listopada 2021r.

  1. Komunikat ks Biskupa o modlitwę w int pokoju i Ojczyzny

  2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Jest to również Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków. Po Mszy św wobec Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi w ten sposób zyskamy odpust zupełny.

W liturgii tygodnia:

W poniedziałek:

  • Wspomnienie sw. Cecylii dziew. i męcz.;

W środę:

  • Wspomnienie Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy męczenników i Nowenna do MB.
  1. W dni powszednie Różaniec z wypominkami 30 min. przed Mszą św..
  2. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy Rok Liturgiczny
  1. Dyrekcja i rodzice naszej szkoły zapraszają dziś na kolejny kiermasz ciast
  1. W odpowiedzi na apel ks. Biskupa od jutra po Mszach św rozpoczniemy Nowennę do św Andrzeja Boboli patrona Polski w intencji naszej Ojczyzny. Zakończenie nowenny 30go Listopada. Niektórzy z naszej parafii na zakończenie nowenny udadzą się do Strachocina miejsca Narodzin Andrzeja Boboli aby Uroczyście zakończyć tą piękną modlitwę.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę p. Adamowi i Karolinie Klamer na najbliższą sobotę zapraszam p. Witolda i Stanisławę Łazarczyk

  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W gościu film o nowym bł. Janie Masze „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”