Ogłoszenia duszpasterskie – 11 kwietnia 2021r. – Jaworki
2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia – dzisiaj za pobożne odmówienie tej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Osoby uczestniczące dzisiaj we Mszy Św. poprzez transmisję, a będące w stanie łaski uświęcającej i pragnące przyjąć Komunię Św., zapraszamy do kościoła w Jaworkach na godz. 1130, lub do Szlachtowej na godz. 1215.

 3. Mszę Św. są w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o 1700 Msza Św. z liturgii niedzielnej.
 1. W środę 14 kwietnia przypada 1055 rocznica Chrztu Polski – pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę, byśmy pozostali wierni wartościom chrześcijańskim. Wywieśmy na domach flagę narodową i papieską.

 2. Niedzielę za tydzień będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną.

 3. W środę 21 kwietnia kandydaci do bierzmowania z kl. 8 mają przystąpić do sakramentu bierzmowania. Triduum przed bierzmowaniem rozpoczniemy w sobotę w Jaworkach o godz. 1800. Ze względu na ograniczenia sanitarne będzie to dodatkowa Msza Św., na którą zapraszamy tylko kandydatów do bierzmowania z rodzicem.

 4. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze. Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 25 tys. zł. na dokończenie ogrodzenia od strony południowej – nasz wkład własny, który musimy dołożyć to 20 tys. zł. Naprawiliśmy również jeden z zewnętrznych głośników, który został przez kogoś zniszczony – zdjęcia są na stronie internetowej parafii
  Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Marii Dulak. Na następną niedzielę o podjęcie sprzątania proszę rodzinę p. Magdaleny i Janusza Stawańskich z mamą. W miarę możliwości proszę o worki na śmieci cmentarne.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. akt osobistego poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dla dzieci są nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Małego Gościa.

Ogłoszenie zewnętrzne:

 • MOPS w Szczawnicy informuje, że kolejny odbiór paczek żywnościowych będzie 16 kwietnia br. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy, ul. Szlachtowska 75b.
 • Nadleśnictwo Krościenko zwraca się z apelem o niewypalanie traw i przypomina o konsekwencjach prawnych takiego działania.

Do użytku wewnętrznego!