Ogłoszenia duszpasterskie – 14 marca 2021r.
IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. 4 Niedziela Wielkiego Postu przypomina nam o radości jaka czeka nas, jeśli wytrwamy w dobrych postanowieniach i postawie miłości.

 2. Msze Św. w tygodniu:

 • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1800 i w sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. Wszystkie Msze Św. z kościoła w Szlachtowej są transmitowane w internecie.

 2. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek

 • Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – ze względu na uroczystość nie ma postu od pokarmów mięsnych;
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  w Szlachtowej o godz. 1630 i po niej Msza św.;
  w Jaworkach o godz. 1730 i później Msza św.;
 1. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są w Jaworkach bezpośrednio po Mszy św. o godz. 900, a w Szlachtowej o godz. 1500. Starajmy się tak zaplanować czas, by uczestniczyć w tych pasyjnych nabożeństwach.

 2. Możliwość spowiedzi przed świętami wielkanocnymi jest w tygodniu przed każdą Mszą św. – nie odkładajmy tego ma ostatnią chwilę.

 3. W piątek na godz. 1730 do Jaworek zapraszam Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicem na Drogę Krzyżową z obrzędem błogosławieństwa i przekazania krzyża i Mszę św.

 4. Za tydzień rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. Piotr Smoła – Dyrektor Domu Emerytów – Placówki Pielęgnacyjno – Opiekuńczej w Tarnowie Caritas Diecezji Tarnowskiej. Z tego względu musimy wrócić do normalnego porządku Mszy św. tj.: w Jaworkach w sobotę o godz. 1700 i w niedzielę o godz. 900, a w Szlachtowej w niedzielę o godz. 700 i 1100.

 5. Są jeszcze baranki i paschaliki – ofiara za nie jako wielkopostna jałmużna to 6 zł.

 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele gospodarcze w parafii.

 7. Od dzisiaj po Mszach św. i Gorzkich Żalach będzie można składać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Magdalenie i Pawłowi Mastalskim. O sprzątanie na następną niedzielę proszę rodzinę p. Krystyny i Czesława Bodziuch. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. W miarę możliwości proszę przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. dodatek w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa. Na stoliku obok baranków jest dodatkowe wydanie „Gościa Niedzielnego Extra” poświęconego w całości św. Józefowi – cena to 9zł. Dla dzieci są numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka oraz Małego Gościa.

Do użytku wewnętrznego!