Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki – 10 stycznia 2021r.
III Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak ozdoby świąteczne i śpiew kolęd towarzyszą nam do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.

  2. Msze Św. w tygodniu:

  • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
  • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800 i w sobotę Msza Św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
  1. Zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza w tym roku nie ma tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich w domach. Zapraszamy mieszkańców na Msze Św. o błogosławieństwo w rodzinach. Będą to dodatkowe Msze św. o godz. 1830.

We wtorek zapraszamy mieszkańców ul. Biała Woda i ul. Zaskalskie;
W czwartek – ul. Pod Homolami i ul. Kościelna;

Bardzo prosimy, aby z każdego domu przyszła przynajmniej 1 osoba, przynosząc ze sobą wodę do poświęcenia. Po powrocie do domu niech zbiorą się wszyscy domownicy na wspólnej modlitwie, na zakończenie której pokropią święconą wodą swój dom.

  1. Transmisja Mszy Św. w internecie jest w niedzielę i święta o godz. 1100. Bardzo proszę o subskrybowanie naszego konta YouTube – poproście krewnych i znajomych.

  2. W liturgii tygodnia:

W środę /w Szlachtowej/
– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

  1. Niedziela za tydzień to Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce.

  2. Za sprzątanie kościoła dziękuję p. Marii i Adamowi Michałczak . Na następną niedzielę proszę o podjęcie sprzątania p. Lidię i Pawła Tokarczyk. Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiarę na fundusz organistowski. W miarę możliwości proszę przynosić worki na śmieci cmentarne, przede wszystkim plastik.

  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. specjalny dodatek na rozpoczynający się rok św. Józefa. Dla dzieci jest Mały Gość oraz nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.

Do użytku wewnętrznego!