Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
22 Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020r.

 1. Witam w naszej wspólnocie wszystkich turystów i gości. Niech piękno pienińskiego krajobrazu pomaga wszystkim regenerować zarówno siły fizyczne jak i duchowe, a dzieciom i młodzieży z tymi nowymi siłami wkroczyć w nowy rok szkolny.

 2. Msze święte w naszej parafii są:
  w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
  w Jaworkach we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1900 oraz w sobotę o godz. 1700 Mszą św. z liturgią niedzielną zakończona nabożeństwem pierwszosobotnim;

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

 1. W liturgii tygodnia:

 • Wtoreko godz. 900 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego – zapraszam wszystkie dzieci z naszej Szkoły Podstawowej, proszę pamiętać o obowiązku zakładania w kościele maseczek;
 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • Piątek pierwszy piątek miesiąca, 30 min. przed Mszą św. adoracja Najśw. Sakramentu.
 1. W Jaworkach we wtorek na zakończenie Mszy św. będzie Nabożeństwo do Św. Archanioła Michała.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830. Bardzo proszę rodziców o dopilnowanie swoich dzieci i młodzieży, aby nowy rok szkolny rozpoczęli w łasce uświęcającej.

 3. Za tydzień pierwsza niedziela września – zmiana tajemnic różańcowych.

 4. Bóg zapłać za wykonanie nowej wiaty na śmieci na cmentarzu – za pracę dziękuję panom: Krystianowi i Władysławowi Lichoń, Władysławowi Krzyśko, Rafałowi Szołtysik i Mariuszowi Tokarczyk. Dziękuję Paniom z Sołectwa Jaworki: Agnieszce Paliś, Marii Michałczak, Annie Dulak, Urszuli Dulak i Bożenie Soleckiej za przekazanie na ten cel swojej nagrody finansowej wygranej w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta z okazji Dnia Kobiet. Dodatkowo dziękuję p. Bożenie Soleckiej i Władysławowi Krzyśko za indywidualną ofiarę finansową na ten cel.

W minionym tygodniu został przemalowany fragment ściany zachodniej kościoła, który po ubiegłorocznym remoncie znów się złuszczył, a także została naprawiona rynna nad wejściem głównym.

Dzięki dotacji z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szlachtowej został zamontowany po rekonstrukcji nowy ołtarz boczny ze sceną Pokłonu Pasterzy. Nasz wkład własny do tej inwestycji to 9200 zł.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Tadeuszowi Kulig z rodzicami. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania p. Krystynę i Krzysztofa Węglarz. Dziękuję 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski.

 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o potrzebie humanizowania medycyny. Dla dzieci jest Mały Gość z naklejkami na zeszyty na nowy rok szkolny są również nowe numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka.