Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
14 Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020r.

 1. Chrystus przychodzi do nas pokorny i cichy. Niezależnie czy jesteśmy na wakacjach, urlopie czy w pracy chce byśmy Go zapraszali do swego serca i umacniali z Nim swoją więź.

 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Obejmijmy te Dzieci i ich Rodziny modlitewną pamięcią. Dziękuję Rodzicom za ofiarę złożoną na cele parafialne – będzie ona częścią wkładu własnego kosztów rekonstrukcji bocznego ołtarza w Szlachtowej.

 3. Msze święte w naszej parafii są:
  – w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18
  00;
  – w Jaworkach we wtorek o godz. 700 i w czwartek o godz. 1900;
  – w sobotę w Jaworkach o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.

 1. W liturgii tygodnia:

 • PoniedziałekWspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – patronki misji diecezji tarnowskiej i patronalne święto Apostolstwa Chorych;
 • ŚrodaNowenna do MB Nieustającej Pomocy;
 • Sobota – Święto św. Benedykta Opata – Patrona Europy.
 1. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.

 2. We wtorek po Mszy św. rano – nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.

 3. W tym roku Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę ma charakter sztafetowy. Grupa „19” idzie tylko jeden dzień – 22 sierpnia. Potem każdy może pojechać na wejście pielgrzymki. Co ważne: zapisy do grupy są WYŁĄCZNIE drogą ONLINE od 5 do 15 lipca. Formularz i informacje są na stronie facebooka grupy 19, podanej na plakacie.

 4. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinie p. Agaty i Władysława Krzyśko. Za tydzień proszę o podjęcie sprzątania rodzinę p. Urszuli i Piotra Dulak z mamą. Bóg zapłać 1 rodzinie za ofiarę na fundusz organistowski. Za tydzień składka przeznaczona jest na cele gospodarcze w parafii.

 5. Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się w uświetnienie ubiegłotygodniowej uroczystości odpustowej: scholi, strażakom, panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, DSM i LSO, rodzicom dzieci sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, wszystkim przybyłym w strojach regionalnych. Dziękuję p. Janinie Mazurek, za pomoc w kuchni p. Annie Zabrzeskiej i za ciasto p. Joli Salamon.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie, a także kolejny odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Dla dzieci jest Mały Gość oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek.