Jak co roku w kościele filialnym w Jaworkach przeżywaliśmy odpust ku czci św. Jana Chrzciciela – Patrona naszej świątyni. Na uroczystej Mszy Św. zgromadzili się nie tylko mieszkańcy, ale również wielu sympatyków tej świątyni z okolicznych miejscowości, a także spora grupa turystów wypoczywających w Jaworkach.
Podniosłość Uroczystości podkreślili Strażacy OSP w odświętnym szyku dumnie prezentujący swoje sztandary (OSP Jaworki i OSP Szlachtowa). Jak zawsze można było liczyć na Panów posługujących przy niesieniu baldachimu w góralskich strojach, a także Panie niosące feretrony. Nie zabrakło Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej. Cieszy fakt, że nadal duża grupa mieszkańców kultywuje zakładanie tradycyjnego pienińskiego stroju na takie uroczystości.

Sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Ligęza, kapłan diecezji św. Augustyna na Florydzie, przebywający w Polsce na urlopie zdrowotno naukowym. Ks. Jan celebrował Mszę św. w nowym góralskim ornacie – darze ofiarnym dla Parafii od Rodziców tegorocznej Młodzieży bierzmowanej.