Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
6 Niedziela Wielkiego Postu – 5 kwietnia 2020r.
Niedziela Palmowa

 1. Niech ten rozpoczynający się Wielki Tydzień, przeżywany w tak zaskakujących okolicznościach stanie się okazją do refleksji nad swoim życiem i ofiarą Chrystusa, który również w samotności i opuszczeniu dokonywał naszego zbawienia.

 2. Wszyscy wierni Diecezji Tarnowskiej otrzymują dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Św. do odwołania.

 3. Biskup wzywa wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej.

 4. Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy bp Leszek Leszkiewicz będzie głosił w tarnowskiej katedrze rekolekcje przygotowujące nas do świętowania Triduum Paschalnego, transmitowane na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz w Internecie. Ksiądz Biskup wygłosi homilię na Mszy św. o godz. 1030 w Niedzielę Palmową, oraz o godz. 1800 w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę.

 5. We Mszy św. w parafii może brać udział maksymalnie 5 osób – nie licząc osób sprawujących posługę.

 6. Osoby związane z zamówioną intencją Mszy św. proszę o wcześniejszy telefoniczny kontakt z ks. Proboszczem w celu informacji o liczbie uczestników.

 7. Mszę św. są w kościele odprawiane w normalnym trybie, tj.:

 • w Szlachtowej w poniedziałek i środę o godz. 1700;
 • w Jaworkach we wtorek o godz. 1800.
 1. Osoby pragnące skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą, proszę o telefoniczny kontakt. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Można się umówić o dowolnej godzinie przez cały tydzień.

 2. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Nabożeństwa będą sprawowane tylko w kościele parafialnym w Szlachtowej o godz. 1800. Intencje Mszy św. przyjęte na czwartek i sobotę do Jaworek, będą sprawowane w Szlachtowej.

Na każdy dzień Triduum Paschalnego będzie przygotowany specjalny rytuał rodziny, który będzie do pobrania z zakładki ogłoszenia. Obecnie jest zamieszczony rytuał na Niedzielę Palmową.

 1. Zgodnie z ostatnim Dekretem Biskupa Tarnowskiego proszę wszystkich wiernych, aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyć rodzinne nabożeństwo pojednania, w oparciu o przygotowany rytuał. W kontekście utrudnionego dostępu do sakramentu pokuty i pojednania, ta wspólna modlitwa pokutna, może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia i przygotowaniem do świętowania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 2. W Wielki Czwartek o godz. 1800 na rozpoczęcie liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej zabrzmią kościelne dzwony wzywając nas do duchowej łączności z Kapłanem celebrującym liturgię.

 3. Zostaną w kościele włączone głośniki zewnętrzne, aby najbliżsi sąsiedzi w Szlachtowej mogli słuchając liturgii duchowo ją przeżywać.

 4. Proszę wszystkich parafian, aby w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża, zachęcam do odprawienia w domu drogi krzyżowej i modlitwy osobistej, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej.

 5. Wielka SobotaNie rezygnujmy z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny. Obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym niech dokona Głowa Rodziny.

 6. Na zakończenie Wigilii Paschalnej zabrzmią dzwony kościelne. W domach odprawmy przygotowany specjalny obrzęd ogłoszenia zmartwychwstania Chrystusa. Będzie to dla nas znakiem, że pomimo trudnej sytuacji jesteśmy wezwani do wielkanocnej radości.

Wiernych parafian, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów lub słuchając z głośników kościelnych, zachęcam, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.

 1. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godz. 800, aby można było przyjść na indywidualną modlitwę, z zachowaniem ograniczenia maksymalnie 5 osób w kościele.

 2. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o ile nie zmieni się sytuacja w kraju związana z epidemią – Msze św. wg normalnego niedzielnego porządku, zarówno w Szlachtowej jak i Jaworkach.

 3. Kontakt z ks. Proboszczem – tel. 602 304 185


Z powodu zbyt słabego łącza internetowego
niemożliwe jest zorganizowanie transmisji Mszy św. z naszego parafialnego kościoła. Zachęcam do korzystania z podanych mediów:

INFORMACJE o transmisji Mszy Świętych

Niedziela
7:00 – TVP 1
9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy
9:30 – Telewizja TRWAM
11.00 – TVP 1
13:00 – TVP POLONIA

Poniedziałek – piątek
20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Msze Święte transmitowane w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz:
w niedziele:
9.00 i 10.30 z Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
18:00 z Bazyliki św. Mikołaja w Bochni.
W dni powszednie:
poniedziałek – piątek godz. 18.00 Kościół św. Maksymiliana w Tarnowie
sobota 6.30 – Sanktuarium BM Szkaplerznej w Tarnowie