Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
11 Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 r.

 1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 2. Msze św. w tygodniu:
 • W Szlachtowej: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800;
 • W Jaworkach: we wtorek i czwartek o godz. 1900 i w sobotę Msza św. z liturgią niedzielną o godz. 1700.
 1. W liturgii tygodnia:

W środę

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
 1. W poniedziałek 18 czerwca o godz. 1845 Uczniowie kl. 7 SP w Szlachtowej przystąpią do egzaminu przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Zachęcam do przyjścia z Rodzicem już na Mszę św. na godz. 1800.

 2. W piątek 22 czerwca kończy się rok szkolny. Msza św. dziękczynna będzie o godz. 900. Okazja do spowiedzi przed zakończeniem roku będzie w Szlachtowej w środę od godz. 1730, a w Jaworkach w czwartek od godz. 1830.

 3. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela – patrona kościoła w Jaworkach. W związku z tym będą zmienione godziny Mszy św.w Szlachtowej będą o godz. 700 i 900, a w Jaworkach Suma odpustowa o godz. 1100 – przewodniczył będzie ks. Krzysztof Czech – Proboszcz parafii w Piwnicznej Zdroju. Proszę o przygotowanie feretronów. Przyjście w strojach regionalnych.

 4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła p. Ewie i Jackowi Stopka. Dziękuję też p. Andrzejowi Dulakowi za wykonanie statywu na flagi.

 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych. Dla dzieci jest Mały Gość, oraz Promyczek Dobra i Mały Promyczek, dla młodzieży nowy nr Miłujcie się.

Ogłoszenia:

 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Szlachtowej wraz z Radą Rodziców zapraszają na Festyn Rodzinny. Rozpoczęcie o godz. 1500 – w programie oprócz różnych konkursów i atrakcji dla dzieci jak ścianka wspinaczkowa itp. Występy rockmana i bluesowca Piotra Lubertowicza i kapeli Inacy.
 • Spotkanie rodziców dzieci, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2018/2019 w klasie „zero” i „pierwszej”, będzie w poniedziałek 18 czerwca o godz. 1700 w SP w Szlachtowej.