Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
5 Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Modlitw za kierowców. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Wychodząc z kościoła u ministrantów można otrzymać okolicznościowe breloki i obrazki do samochodu i tam też można złożyć ofiarę.

 2. W poniedziałek 30 kwietnia o godz. 1530 w Szczawnicy młodzież z kl. 3 gim. przyjmie Sakrament Bierzmowania. Obejmijmy ich naszą modlitewną pamięcią.
 3. Rozpoczyna się miesiąc maj – już od poniedziałku nastąpi zmiana godzin nabożeństw w tygodniu na czas letni.
  W Szlachtowej o godz. 18
  00 Msza św. i po niej majówka;
  W Jaworkach o godz. 19
  00 Msza św. i po niej majówka, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną zakończona majówką.

Przyozdóbmy wszystkie przydrożne kapliczki i również przy niech zbierajmy się na majówkach.

 1. W liturgii tygodnia:

W środę

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z majówką;

W czwartek

 • Uroczystość NMP Królowej Polski i dzień modlitwy za emigrację;
 • Msze św. wg porządku niedzielnego;
 1. We wtorek 1 maja podczas Mszy św. przyjmiemy do grona DSM nowe członkinie.

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w środę w Szlachtowej od godz. 1730, a w Jaworkach od godz. 1830.

 3. Odwiedziny chorych w piętek od godz. 900.

 4. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.

 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła p. Joannie i Eugeniuszowi Hebda. Ponawiam kolejny raz prośbę o podjęcie się przez którąś z pań prania i prasowania bielizny liturgicznej.

 6. Bóg zapłać 3 rodzinom za ofiary na fundusz organistowski. Dziękuję pewnej rodzinie ze Szlachtowej za ufundowanie do kościoła obrazu św. Jana Pawła II. Do kościoła w Szlachtowej powrócił po renowacji obraz z 1700 roku przedstawiający MB Wniebowziętą, a pochodzący z któregoś ze wcześniejszych kościołów.

 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in.: o nowej polskiej błogosławionej – pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej. Dla dzieci są nowe nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.

Ogłoszenie:

 • Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Szczawnicy zaprasza wszystkich strażaków z Jaworek i Szlachtowej z rodzinami do udziału we Mszy św. z okazji Dnia Strażaka, która odbędzie się w kościele w Szczawnicy dn. 4 maja o godz. 1700.