Ogłoszenia duszpasterskie – Jaworki
3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – 15 kwietnia 2018 r.

  1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny jest Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Przypomina nam, że Bóg każdego dnia przemawia do nas. Znajdźmy czas, aby sięgać po Jego Słowo i nim kierować się w swoim życiu.

  2. Msze św. w tygodniu:

  • w Szlachtowej w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700;
  • w Jaworkach we wtorek i czwartek o godz. 1800, a w sobotę o godz. 1700 Msza św. z liturgią niedzielną.
  1. W liturgii tygodnia:

W środę

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  1. W najbliższą sobotę w Tarnowie będzie Uroczyste Otwarcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, każda Rada Parafialna stanowi Parafialny Zespół Synodalny, i będzie uczestniczyć w pracach synodu.

  2. Za tydzień w niedzielą Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę p. Bogusławie i Janowi Jagieła. Ponawiam prośbę o podjęcie się przez którąś z pań prania i prasowania bielizny liturgicznej. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania naszych kościołów.

  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. adhortacja apostolska papieża Franciszka Gaudete et exultate – o świętości życia w świecie współczesnym. Dla dzieci są nowe nr Promyczka Dobra i Małego Promyczka, a dla młodzieży Miłujcie się.